1- Acı Arnavut Biberi

Arnavut biberi besin değeri yüksek ancak kalorisi düşüktür ve metabolizmanızı hafifçe arttırabilir. Acı biberlerdeki acılık kapsaisin denilen bir maddeden gelir, kapsaisin, Capsicum’a ait bitkiler olan acı biberlerin aktif bir bileşenidir.

Arnavut Biberinin Cinsel Sağlığa Faydaları

Kalp hareketini arttırır ancak kan basıncını yükseltmez. Özellikle ana organlar olmak üzere tüm vücutta kan akışını artıran kan damarlarını genişletir.Erkekler ve kadınlar için cinsel organları daha güçlü ve daha verimli hale getirerek doku büyümesini ve yenilenmesini uyarır. Uzun süreli ereksiyona yardımcı olur, daha güçlü boşalmalar sağlar.Yüksek düzeyde A, B, C, vitaminleri içerir.Ayrıca Kalsiyum,magnezyum, fosfor, kükürt ve potasyum da içerir.Vücudun kandaki toksinleri uzaklaştırmasına yardımcı olur.

SHU= Scoville Heat Unit (Acılık Ölçü Birimi)

Birkaç çeşit kırmızı toz  biber vardır. Biberlerin acılık derecesi her yıl o yılın hasadından çıkan mamüllerin Scoville cinsinden ölçümü ile puanlanır ve buna göre her yıl en acı biberler açıklanır. Örneğin 2014 yılında Moruga Scorpion isimli biber tahtından olmuş ve yerine Carolina Reaper geçmiştir.

Bakkalda satılanlar yaklaşık 4000 shu’dur 10,000 shu’ya kadar aktarlardan ve marketlerden satın alabilirsiniz. 30.000 shu değerinde olanlar daha iyidir genelde ek takviyelerde kullanılır.Sonra biberlerin üst sınıfına girmeye başlarız. Ama neyse ki bize o kadar acı gerekmiyor.

Arnavut biberi tam anlamıyla dünyadaki en büyük sağlık ve ereksiyon sırlarından biridir. Aynı zamanda oldukça ucuz.

2- Zencefil

Zencefil yüzyıllardır sindirime son derece etkili bir yardımcı olarak kullanılmıştır. Ancak doğal bir afrodizyak olarak sınıflandırılması büyük ölçüde dolaşımı arttırma kabiliyetinden kaynaklanmaktadır. Öğütülmüş / toz halde tüketilmesini tavsiye ederim.

Zencefil, cinsel organlara kan akışını artırmaya yardımcı olur bunun nedeni zencefilin, kan damarlarının daha geniş ve daha fazla kan taşıyabilmeleri için kan damarlarını genişletme kabiliyetidir. Araştırmalar, zencefilin vücudunuzun her köşesinde, özellikle ereksiyonlara ve cinsel arzuya yardımcı olabilecek cinsel organlara kan akışını artırmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Konfüçyüs da  zencefilin afrodizyak özelliklerinden bahseder.Ayrıca zencefil doğal bir testosteron artırıcıdır.Sperm kalitesini artırmaya da yardımcıdır.

Şimdi deneme zamanı

Bu 2 bileşen vücudunuzdaki dolaşımı artıracak,ereksiyon gücünüzü ve kalitenizi artırmaya yardımcı olacaktır. Günde iki kez ılık suya 1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil ve 1/2 çay kaşığı acı Arnavut biberi ekleyin karıştırıp için.Dozajı vücudunuzun verdiği tepkiye göre artırıp azaltabilirsiniz.En küçük dozajlarda başlamanız vücudunuzun tepkisini ölçmeniz için ve olası bir yan etki durumunu minimuma indirmek için iyi olacaktır.Son olarak bu küçük ama etkili tarifle ilgili deneyimlerinizi bana bildirin.

 

Write A Comment