Kenevir Tohumu Testosteron Arttırır mı?

Birçok kişinin “kenevir” sözcüğünü duyduğunda, genellikle aklına gelen ilk şey esrardır. Çoğu insan bu ilişkiyi haklı bir sebeple kurar çünkü kenevir, meşhur otun kuzenidir. Her ikisi de esrar ailesinden gelmektedir.

İkisi arasındaki en önemli fark kenevir, esrar hissi veren psikoaktif içerik olan THC içermiyor. Ancak kuzeni gibi kenevir tohumları da zihin ve vücut için çeşitli sağlık faydaları sunar. Kenevir tohumlarını tüketmenin en büyük avantajlarından biri, testosteron seviyenizi arttırmasıdır.

Düşük testosteron sorunları gidermek için piyasaya birçok reçeteli ilaç var. Ancak, düşük testosteronla mücadele etmenin en iyi yolu iyi bir diyettir.Vücuda çok fazla miktarda temel vitamin ve besin vermesinden dolayı, kenevir tohumlarının testosteron arttırıcı bir diyet için listenizdeki en önemli ürünlerden biri olması gerekir.

GENEL SAĞLIK FAYDALARI

Keneviri tüketmenin en göze çarpan yararı, bu küçük tohumların tam bir protein olmasıdır. Bu, kenevir tohumlarının 20 amino asitle dolu olduğu anlamına gelir. Vücudun kendi başına üretemediği 9 temel amino asidi de içerir.
Kenevir tohumunun faydaları sadece bol miktarda protein ve amino asit içermesiyle sınırlı değildir, erkeklerde testosteron seviyelerini yükseltmeye yardımcı olabilecek birçok bileşen içerir. İşte kenevir tohumlarındaki erkek sağlığı için önemli olan bazı temel maddeler şunlardır:

MAGNEZYUM

Bu mineral, hormon üretimi de dahil olmak üzere vücudumuzdaki 300 vücut fonksiyonundan sorumludur. Magnezyumun birincil görevlerinden biri vücuttaki serbest testosteron miktarını arttırmaktır.
Vücudumuzdaki yaklaşık yüzde 2 oranında testosteronun serbest olduğu düşünülmektedir .

Serbest testosteron çok önemlidir. Daha gür sakalların, artan kas kütlesinin, dayanıklılığın ve daha güçlü seks gücünün sebebidir. Ancak, vücudumuzdaki en bol testosteron türü değildir. Vücudumuzun yarattığı testosteronun çoğu, kan dolaşımına girdikten sonra kendisini seks hormonu bağlayıcı globüline (SHBG) bağlar. Bu nedenle, bu hormonlar serbest kabul edilmez.

SHBG enzimi kendini testosterona bağladığında, vücudun tüm gücünün testosteronunu zapt ederek hormondan faydalanılmasını engeller.
In vitro çalışmalar, magnezyumun testosteronu serbest bıraktığını bulmuşlardır . 3 yemek kaşığı kenevir tohumu günlük önerilen magnezyum alımının% 48’ini karşılar bu da serbest testosteron üretimi için idealdir.

ÇİNKO

Bu mineral, insanların hayatta kalması için gerekli olan 24 mineralden biri olarak kabul edilir. Çinko, ölü hücrelerin geride bıraktığı kalıntıları temizleyebildiği, DNA üretimini kolaylaştırdığı ve bağışıklık sistemini artırabildiği için etkili bir mineraldir. Bu önemli mineral testosteron üretiminde de önemli bir bileşendir.

Bir ay boyunca 3 mg / kg çinko takviyesi alan güreşçilerle bir çalışma yapıldı . Sporcuların testosteron testosteron miktarı plasebo alanlara göre artmıştır. Kenevir tohumları çinko için mükemmel bir kaynaktır, çünkü 3 çorba kaşığı kenevir tohumu günlük olarak tavsiye edilen çinko minerali miktarının% 23’ünü içerir.

YAĞ ASİTLERİ

Kenevir tohumu, diğer gıdalardan daha fazla doymamış yağ asidine sahiptir. Tohumun% 75-85’i bu “iyi yağları” içerir. Vücudumuzun 3: 1’lik bir omega-3 :omega-6 dengesine ihtiyacı vardır. Kenevir tohumları bu mükemmel dengeye sahiptir.

Omega 3’ler, güçlü kardiyovasküler sağlık için ideal olan sağlıklı yağlardır.Vücutlarımız esansiyel yağ asitlerini parçaladıkça, kan dolaşımına nitrik oksit salgılar. Bu gaz, arterlerimizin yollarını tıkayan toksinleri temizlemek için gereklidir. Yollar temizlendikçe, penis de dahil olmak üzere vücudun her yerinde kanın serbestçe akmasına izin verilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu da daha güçlü ereksiyonlar demektir.

Ereksiyonlar güçlendikçe, güven ve sperm üretimi de artar. Tüm bu olumlu sonuçlar daha yüksek testosteron seviyelerine yol açar. Erkek mandalar ile yapılan bir çalışmada , omega-3 ve omega-6 yağ asitlerinin beslenmedeki yerinin arttırılmasıyla mandalardaki testosteron salgısı ve semen kalitesinin arttığı gözlemlendi.

L-ARGİNİN

L-Arginin , düşük testosteronu yönetmek için harikalar yapabilen bir amino asittir. Vücudumuz L-Arginin’i sindirdiği zaman vücutta nitrik oksit artar. Daha önce de belirtildiği gibi, bu gaz daha iyi kan akışı için damarları açar. Kenevir tohumu çoğu gıdadan daha fazla miktarda L-Arginin içerir, bu da onları en iyi sağlıklı gıdalardan biri haline getirir.

Write A Comment