Bugün erkekler yumuşak bedenler, yumuşak zihinler ve yumuşak ruhlarla dolaşıyorlar. Porno, abur cubur, Netflix ve yerleşik yaşam tarzı geleneksel erkeklikte bir krize yol açtı. Erkekler artık sert olma ihtiyacı hissetmiyor. İşte erkeklerin daha erkeksi olmak için geliştirebilecekleri 4 alan:

1. Güçlü Olun

Bunu milyonlarca kez duydunuz ama bu kesinlikle doğru bir erkeğin kendini geliştirmek için güçlü olmaktan başka yapabileceği hiçbir şey yoktur. Ağırlık kaldırmak çok önemlidir. Bir dizi faydası olan testosteron artışına yol açar:

 

-daha fazla kas

-daha fazla enerji

-daha fazla canlılık

-daha keskin zihinsel netlik

-daha iyi cinsel çekicilik

-daha sağlıklı saldırganlık

-daha fazla güven

Bu fiziksel ve zihinsel faydalara ek olarak, spor salonuna gitmek daha iyi disiplin, odaklanma artışı ve demir gibi bir irade geliştirmeye yardımcı olur.

 

2. Duygusal Kontrol Geliştirin

Bunu söylemekten nefret ediyorum ama bugün çoğu erkek duygularının kölesi. Duygularının kendilerinin itici gücü olmasına izin vermek, onların hanım evladı, itici olmalarına ve “iyi adam”ın yaratılmasına yol açtı. Kadınlar tarafından hor görülmekten bahsetmiyorum bile.

Bir erkek olarak sert olmalısın. Duygularınız sizi kontrol etmemeli, siz onları kontrol etmelisiniz. Kararlarınızda mantığınız her zaman duygularınızın önünde olmalı . Stoacılığı öğrenin. Marcus Aurelius’un Meditasyonları’nı okuyun.

3. Mücadeleyi Kucaklayın

Erkekler ateşte dövülür. Rahat ve boş bir yaşam için tasarlanmamışlardır. Zorluk onların iyiliği için gereklidir. Bugün erkekler zor olan her şeyden kaçıyorlar. İster spor yapın, ister bir iş kurun, ister zorlu konuşmalar yapın.

Bunları yapmanın erkekliği geliştirmeye muazzam bir şekilde yardımcı olduğunu fark etmekte başarısız oluyorlar. Zor şeyler yap. Zorlukların üstesinden gelme sürecinin tadını çıkarın. Kendinizi mevcut sınırlarınızın ötesine götürün. Yeni beceriler öğren, daha sık “hayır” deyin, iddialı olun.

4. Sağlıklı Bir Ego Geliştirin

Bugün egonun düşman olduğu hakkında çok şey konuşuluyor fakat bu yanlış. Sağlıklı bir ego, mükemmellik arayışınıza devam etmenizi sağlayan özdür. İşin püf noktası onunla çalışmaktır, ona karşı değil.

Kendinizi daha çok onaylayın. İnanılmaz bir potansiyeliniz var ancak bunu başarmadan önce kendiniz hakkında buna inanmalısınız. Sağlıklı bir ego geliştirmek, kendinizle dolu olmak anlamına gelmez. Sınırlarını bil. Ama onları aşmak için yorulmadan çalışın.

Bunları yapmaya başlayın ve özgüveninizin ve erkeksi enerjinizin patlamasını izleyin.

Comments are closed.