Bir erkeğin cinsel dürtü veya libidosunun yaşlandıkça azalması normaldir. Sebep? Libidodan sorumlu erkek hormonu, testosteron 30 yaşından sonra yılda yaklaşık% 2-3 oranında azalmaya başlar. Bu makalede, bir erkeğin cinsel dürtü veya cinsel dürtü üzerinde etkisi olabilecek, tıbbi olmayan bir çözüm tarçın ele alınacaktır. .

Hayvan çalışmaları, tarçının yüksek kan şekeri seviyelerini azaltabildiğini ,testosteron artırıcı olduğunu ve testis sağlığını geliştirebileceğini göstermiştir. Bu nedenle, tarçın insanlarda testosteron seviyelerini artırmak için kullanılabilir.

Tarçın, sadece tatlılar ile ilişkilendirebileceğiniz bir baharattır, ancak her gün diyet takviyesi olarak kullanmak için onu harika bir baharat haline getiren birçok tarçın faydası vardır.

Ek olarak tarçın kullanırken organik Seylan tarçını tercih etmelisiniz ,bakkalda ve marketlerde kolayca bulabildiğiniz tarçınlar Çin tarçınıdır ve içerdiği yüksek kumarinden dolayı yüksek dozlarda zararlıdır.

Tarçının faydaları:

Dolaşımı artırır

Tarçın vücut üzerinde bir ısı etkisine sahiptir ve tüm kan akışını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Kötü dolaşımın neden olduğu cinsel işlevler gibi birçok hastalık ve durum vardır, bu yüzden dolaşımın iyileştirilmesi için adımlar atılması gerçekten çok faydalı olabilir. Vücuttaki daha iyi kan akışı, üreme organlarına kan akışını hızlandırdığı için, hem erkek hem de kadınların seks gücünüi geliştirmeye yardımcı olabilir. Erkekler için bu daha güçlü ereksiyon anlamına gelir ve kadınlar için klitoris ve labia duyarlılığının artması anlamına gelir.

Metabolizmayı Hızlandırır

Tarçın, daha etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.

Kolesterolü düşürür

Tarçın, vücuttaki LDL kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur. Bu, yüksek kolesterol düzeyleri için harika bir doğal yoldur.Uzun süre yüksek kolesterol, inme ve kalp krizi gibi daha ciddi kalp sorunlarına yol açabilir.

Kan Şekeri Düzeylerini Düşürür

Tarçının kan şekeri seviyelerini, olması gerektiği yerde tutmaya yardımcı olduğu görülmüştür ve genellikle kan şekeri düzeylerini doğal olarak düzenlemeye yardımcı olması için şeker hastalarına tavsiye edilir. Diyabetik olmasanız bile tarçın, kan şekerinizi sağlıklı tutmanın bir yoludur.

Antibakteriyel Özellikler

Tarçın vücutta bir antibakteriyel madde olarak davranır ve bunun sayesinde sayısız problemin tedavisinde çok faydalıdır. Bu yüzden genellikle mide rahatsızlığı için tavsiye edilir, çünkü sindirim sistemindeki zararlı bakterileri temizlemeye yardımcı olabilir.

Kalp Hastalığını Önleme
Tarçın kolesterol seviyelerini düşürme ve vücuttaki kan dolaşımını iyileştirme yeteneği nedeniyle, kalp hastalığının önlenmesine yardımcı olmak için kullanılabilir.Kalp için iyi olan her şey testosteron için de iyidir.

Antienflamatuar

Tarçının iltihap önleyici niteliği, enflamasyonun neden olduğu bazı rahatsızlıklara yardımcı olmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Beyin Fonksiyonlarına Yardımcı Olur

Tarçın, beyninizin daha iyi çalışmasına yardımcı olabilir ve koklayarak daha fazla uyanık kalmanıza yardımcı olabilir.

Sindirim Sistemini Temizler

Tarçın, vücudunuzun besinleri daha kolay emmesine yardımcı olacak sindirim sisteminizi temizlemeye yardımcı olabilir. Bu ayrıca hazımsızlık, ishal ve kabızlık da dahil olmak üzere daha az sindirim probleminiz olacağı anlamına gelir.

Write A Comment