Çalışmalardan, ginsengin erkeklerde ereksiyonu iyileştirebileceğini biliyoruz ancak bu eski bitki sperm hareketliliğini ve sperma hacmini artırabilir mi?

Bitki, 2000 yılı aşkın bir süredir çeşitli ilaç türlerinde kullanılmaktadır. Bitkinin kökü, bitkiye tıbbi özelliklerini veren bileşen olan aktif ginsenosidlerin en yüksek miktarını içerir.

Ginseng, çeşitli rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olacak bir bileşen olarak kullanılmıştır:

•Sertleşmiş arterler
•Kanama bozuklukları
•Kalın bağırsak iltihabı
•Güç kaybı

Ginseng’in aşağıdaki alanlarda da olumlu bir etkisi olduğu ispatlanmıştır:

•Anti-kanser
•Anti-stres
•Bağışıklık sistemi modülasyonu
•Hormonal etki
•Atletik performansta artış

Çoğu erkek boşalmalarının yoğunluğunu arttırmak ve sperm sayısını artırmak için ginseng kullanır.Ginseng, ayrıca erektil disfonksiyonla (ED) mücadeleye yardımcı olmak için de kullanılmaktadır.

Ginseng; Cinsel Sağlık, Sperm ve Ereksiyonları Nasıl Geliştirir?

Çin’de, ginseng ekstraktı oldukça uzun süre erektil disfonksiyonu tedavi etmek için kullanılmıştır.ED semptomları genellikle fiziksel durumlar nedeniyledir: Kalp hastalığı, ateroskleroz (tıkanmış damarlar), Parkinson hastalığı, metabolik sendrom, obezite ve diğer durumlar…Ginseng, erektil disfonksiyonun bu nedenlerini tedavi etmemesine rağmen, ED’ye neden olan psikolojik sorunlarla mücadele etmeye çalışırken güçlü bir araçtır.Panax ginseng, ile ilgili çalışmalar her iki cinsiyetteki cinsel arzunun iyileştirilmesinde katkı verdiği yönünde.

Spermi Artırmak İçin Ginseng

Ginseng’in erkeklerde sperm sayısını arttırdığı görülmüştür. Erkeklerde düşük düzeyde sperm, kısırlık sorunlarına neden olabilir. Ginseng, her boşalmada sperm sayısını artırmaya yardımcı olur.Ginseng sadece daha fazla sperm hücresi üretmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yaşlanma nedeniyle kaybedilen sperm hücrelerinin sayısını azaltmaya da yardımcı olur.Ginseng’in sperm motilitesini arttırdığı gösterilmiştir. Bir erkeğin sperminde motilite sorunları varsa, sperm sayısına bakılmaksızın doğurganlık sorunlarına sahip olabilir. Ginseng, sperm hücrelerinin ilerlemesine de yardımcı olur.

Ginseng ve Testosteron

Ginseng, testosteronun seks organlarına ihtiyaç duydukları besin maddelerini alması için hayati önem taşıyan kan dolaşımını, artırmaya yardımcı olur.Ginseng, kalbe, kanı daha hızlı ve etkili bir şekilde pompalamaya teşvik eder ve cinsel istekte artışa yol açar.

Ginseng’in Diğer Olumlu Etkileri

Ginseng, vücudun stres ve yorgunluğunun azalmasına yardımcı olur. Bu etkiler, erkeklerin cinsel yaşamlarında daha iyi performans göstermesine ve stresin azalmasına bağlı olarak dayanıklılıktaki artış sayesinde daha fazla ejakülasyon sağlar.Bu olumlu özellikler yalnızca erkeklerin ve kadınların cinsel yaşamlarını iyileştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun genel sağlığını arttırarak hayat kalitesini de yükseltir.Ek çalışmalar, ginsengin bağışıklık sistemini artırmaya yardımcı olduğunun da muhtemel olduğunu göstermiştir.

Ginseng Neler Yapıyor?

Farklı ginseng türleri değişik derecelerde aşağıdaki sağlık yararlarına sahiptir :

•Fiziksel performansı geliştirir.
•Cinsel performansı geliştirir.
•Vücudun metabolik strese uyum yeteneğini geliştirir.
•Belleği ve diğer çeşit bilişsel işlevleri geliştirir.
•Hücre sağlığını iyileştirir (iltihaplanma, serbest radikaller, kansere karşı koruma, vb.)
Unutmayın ki her ginseng formu bunu yapmaz.

Ginseng’in Farklı Çeşitleri

American Ginseng – Panax Quinquefolius – Yorgunlukla mücadele etmek, * muhtemelen * cinsel performansı arttırmak ve genel olarak hücresel sağlığı iyileştirmek için iyidir.
Kırmızı Ginsengi – Panax Ginseng – Orijinal olanı. Bazı kanser türleri de dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda sağlıklı hücreleri ikiye katlayan iyi bir metabolik düzenleyici.
Hint Ginsengi – Withania Somnifera – Çeşitli nöroprotektif etkilere sahiptir, bazı biliş biçimlerini iyileştirebilir ve muhtemelen güçlü bir antioksidan ve anti-inflamatuar olabilir.
Sibirya Ginsengi – Eleutherococcus Senticosus – Vücudunuzun metabolik stresle baş etmesine yardım etmek için özellikle iyi. Hücresel düzenleyici ve fiziksel performansta sürekli bir enerji artışı / gelişme sağlar. Ayrıca eleuthero kökü de denir.
Brezilyalı Ginsengi – Pfaffia Paniculata – Fiziksel performansı biraz arttırıyor , birkaç anti-kanser özelliği var gibi görünüyor ve muhtemelen vücuttaki serbest radikalleri temizliyor.

Bu bitkiler arasında Amerikan ginsengi ve kırmızı / kore ginsengi aynı iki taksonomiyi paylaşan tek bitkidir. Geri kalanlara ginseng adı verildi çünkü popüler bir terim. Genel olarak bu bitkiler, vücudun metabolik stresine aracılık eden bir bitki türü olan bir “adaptojen” olarak düşünülür. Bu etki için benzer fizyolojik özelliklere sahiptirler .Genel olarak ginsengin sağlık faydaları “muhtemelen doğru” fakat “kesin olarak söylemek zor”, ama işler umut verici görünüyor “.

Cinsel performans hakkındaki iddialar, çoğunlukla bu noktada spekülatif ,atletik performans oldukça fevkalade.Farklı ginseng bitkileri arasında ortak tema vücudun farklı hücresel işlevlerine aracılık etme yeteneğidir. Vücudunuzun fizyolojik strese tepki yeteneği, ginseng alırken yükseliyor gibi görünüyor.

Yan Etkiler ve Doz

Düzenli olarak bir tıbbi / metabolik ot kullanmayı düşündüğünüzde, dikkate almak istediğiniz üç boyut vardır:
1.Vücudunuzdaki gözle görülür bir iyileşme gözlemlemek için yeterli miktarı almak gerekir.
2.Kendinizi riske atmak istemezsiniz.
3.Doğru formda almak istersiniz.Genellikle bir bitkinin besin maddeleri, bitkinin belirli bir bölümüne (kök, yaprak, kabuk vb.) göre lokalizedir.

Ginsengi, günde bir ila iki defa 200-500 mg arasında almak mantıklı görünüyor. Bu, olumlu sonuçlar ortaya çıkaran, ancak yine de güvenli olarak değerlendirilen çoğu çalışmada kullanılan aralığa girer.Ginseng çoğunlukla iyi görünüyor, ancak Brezilya ginsengini tavsiye ettiğimden daha fazla miktarda alırsanız rahatsızlığa neden olan iki çalışma da vardır.Elbette kendi yargılarınızı kullanın ve benim bir doktor olmadığımı unutmayın; tıbbi tavsiye vermiyorum! Metabolik açıdan güçlü olan farklı otları karıştırıp eşleştirirken de dikkatli olun.

Nasıl Alınır?

Ginseng bitkisinin besinleri tipik olarak köklerinde bulunur, Bu her çeşit ginsengi için geçerlidir. Ginseng’de bulunan bitki besinleri yaprakta bulunmazlar.

Write A Comment