Daha Güçlü Ereksiyonlar Elde Etmenin 4 Yolu

Ereksiyon,karmaşık bir süreçtir.Kalbinizi, hormonlarınızı, kan damarlarınızı, sinirlerinizi ve hatta ruh halinizi içerir. Fakat erektil disfonksiyon, büyük ölçüde yetersiz kan akışı ile ilgilidir. Kalp sağlığınızı ve kan akışınızı iyileştirerek ilaçsız ereksiyon sağlayabilirsiniz.

Dik bir penis, sarkık penis kan miktarının 8 katını içerir . Genel kardiyovasküler sağlığınızı ve kan akışınızı artırmak için yapabileceğiniz her şey ereksiyonlarınız için iyidir. Neyse ki erektil disfonksiyon ilacı kullanmadan daha güçlü ereksiyonlar için yapabileceğiniz birçok şey var.

Egzersizle Daha Güçlü Ereksiyonlar Nasıl Elde Edilir?

Ortalama olarak, kalbiniz günde 100.000 kez atar ve vücudunuzun her yerine 7600 litreden fazla kan pompalar.Bu her yıl bir olimpik havuzu doldurmak için yeterli bir kan miktarı.Kalbin inanılmaz derecede güçlü ama bu hayati kasla ilgilenmen gerekiyor. Egzersiz, kalbinizi ve ereksiyonlarınızı güçlendirmenin en iyi yollarından biridir. Ayrıca yatak odasında önemli olan dayanıklılığı, kuvveti ve esnekliği artırır.

Diyetle Daha Güçlü Bir Ereksiyon Nasıl Elde Edilir?

İyi bir diyet tip 2 diyabet ve obezite riskini azaltmaya yardımcı olur (ED için her iki risk faktörü). Amaç meyvelerinizi, sebzelerinizi bolca tüketmek ; işlenmiş gıda, şeker ve kırmızı et alımınızı azaltmaktır.

Daha az kırmızı et, işlenmiş yiyecekler ve şeker tüketen ; daha fazla meyve ve sebze tüketen erkeklerin erektil işlev bozukluğu yaşama olasılığı daha düşüktür.

Obezite,diyabet,yüksek kolesterol,yüksek tansiyon erektil disfonksiyon için birincil risk faktörüdür.Ekstra göbek yağı penise yeteri kadar kan göndermenizi engeller. Kan damarı astarına zarar verebilir ve testosteron seviyelerinin düşmesine neden olabilir.

Vücut yağındaki küçük bir düşüş bile erektil disfonksiyonu iyileştirebilir.Şekeri düşük, rafine karbonhidratları düşük ve “iyi” yağları yüksek olan kalp sağlığı açısından sağlıklı bir diyet uygulamak, obezite ile ilişkili kardiyovasküler hastalık riskini azaltmanıza yardımcı olabilir.

Seks İpucu: Seks yapmadan önce büyük öğünlerden kaçınmanız ereksiyonlarınıza yardımcı olur. Ereksiyonlar çoğunlukla kan akışıyla ilgilidir. Büyük bir öğün yemek kanı yemeğinizi sindirmeye doğru yönlendirir ve size ereksiyon vermekten uzaklaşır. Erektil disfonksiyon ilaçları kullanırken bile, büyük öğünlerden kaçınmak iyi bir fikirdir. Çünkü yağlı bir yemek ilacın emilimini engelleyebilir ve bu da onu daha az etkili hale getirir.

Uyku ile Daha Güçlü Ereksiyonlar Nasıl Elde Edilir?

Uyku eksikliği, kalp krizi riskinizi artırabilir, metabolizmanızı yavaşlatır, bağışıklık sisteminizi zayıflatır ve erektil disfonksiyona neden olabilir. Uyku yoksunluğu ve hatta uyku apnesi testosteron seviyelerini azaltabilir. Testosterondaki bir düşüş libidonuzu düşürebilir.

Her gece 7-9 saat uyumak sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Daha Güçlü Ereksiyonlar Nasıl Alınır? Alkol ve Sigaradan Kaçının

Sigara içmek, ereksiyonun büyük bir parçası olan kan damarlarınıza zarar verir. Aslında, sigara içen erkeklerin sigara içmeyenlere göre sertleşme sorunu yaşama riski iki kat fazladır.İyi haber şu ki derhal sigarayı bırakmak sağlığınızı ve ereksiyonunuzu iyileştirebilir.

Kısa vadede, alkol penisteki yumuşak kas dokularını gevşetir.Bu, kan damarlarının kapanmasını ve ereksiyon elde etmek için yeterli kan tutmasını engeller.Uzun vadede, aşırı alkol tüketimi karaciğer hasarına, yüksek tansiyona ve erektil disfonksiyonla sonuçlanabiecek kan damarlarına zarar verebilir. Alkol ayrıca beyin ile vücut arasındaki mesajları engelleyebilen bir sinir sistemi depresanıdır. (Bu yüzden insanlar içtikleri zaman konuşmaları zorlaşır).

Sonuç:Alkol tüketimini azaltmak ve sigarayı bırakmak genel sağlığınızı ve cinsel performansınızı iyileştirecektir.

Write A Comment