Ereksiyonları İyileştiren Antioksidanlar

“Sertleşme” sorunları her yaştan erkek için gittikçe yaygınlaşan bir durumdur.Bu durumun metabolik bozukluklar ve yüksek östrojen dahil olmak üzere birçok nedeni vardır.

Son 20 yılda, Büyük ilaç şirketleri ereksiyon problemleri için bir dizi etkili farmasötik çözüm üretmiştir. Ancak birçok erkek bu ilaçların yan etkilerden endişe duyuyor ve bazı erkekler için bu tedaviler işe yaramıyor.Araştırmacılar hala daha doğal tedaviler arıyorlar.

E vitamini ve ginseng (bitki) kombinasyonu ereksiyon sorunlarının semptomlarında önemli iyileşmeler sağlayabilir.

İnsan araştırmaları İran’daki Tahran Tıp Bilimleri Üniversitesinde gerçekleşti. Bütünleştirici Tıpta Gelişmeler dergisi bulguları yayımladı.

Ereksiyon problemleri için oldukça etkili bazı ilaçlar vardır – ancak bunların güvenliği hakkında endişeler vardır.Bu tedaviler çok etkili olmasına rağmen, bazı hastalar yan etkileri veya etki alamamaları nedeniyle bunları kullanmak konusunda isteksizdir.
Sertleşme sorunları diyabet, metabolik sendrom, depresyon ve yüksek tansiyon gibi metabolik bozukluklarla güçlü bir şekilde bağlantılıdır.Bu metabolik bozukluklar ayrıca oksidatif stres ile karakterizedir.

Bu nedenle araştırmacılar, doğal antioksidanların ereksiyonlar üzerindeki etkisini merak ediyorlardı çünkü antioksidanlar oksidatif stresi azaltır.

Araştırmacılar, ereksiyon problemi olan erkekleri tedavi eden bir klinikte 100’den fazla hastayla görüştü, son çalışmaya 52 erkeği dahil ettiler.

Ereksiyon problemi olan erkekler rastgele iki eşit büyüklükte gruba ayrıldı.Erkekler bir dizi standart anket doldurdular. Bu anketler dünyada ereksiyon problemlerinin derecesini değerlendirmek için kullanılmaktadır.Daha sonra erkekler ya takviye grubuna ya da inaktif plasebo grubuna atandı.

Takviye grubu altı hafta boyunca her gün az miktarda E vitamini ve ginseng aldı.
Altı haftalık bir çalışmada ereksiyon problemleri olan hastalar günlük E vitamini ve ginseng veya plasebo takviyeleri almak için eşit olarak randomize edildi.Takviye grubundaki erkekler 100 IU E vitamini, 67 mg Kore ginsengi ve 40 mg Sibirya ginsengi aldı.Plasebo grubundaki erkekler, aktif bileşen içermeyen benzer görünümlü takviyeler aldı.

Takviye öncesi sertleşme skorları her iki grupta benzerdi.

Araştırmacılar, katılımcılara iki, dört ve altı hafta sonra tekrar anket yapmalarını sağladı.
Daha sonra iki grup arasındaki ereksiyon skorlarını karşılaştırdılar.

E vitamini ve ginseng takviyesi ereksiyon problemlerini önemli ölçüde iyileştirdi.
“Altı hafta sonraki analiz, takviye grubunda plasebo grubuna göre penis fonksiyonunda belirgin bir iyileşme olduğunu ortaya koydu.”
IIEF (Uluslararası Erektil Fonksiyon İndeksi) anketinde 15 soru vardır – her cevap için puan verilmiştir.

Daha yüksek skorlara sahip erkekler daha güçlü ereksiyonlara sahiptir, daha uzun süren ereksiyonlar ve daha tatmin edici bir cinsel yaşam bildirirler.

Takviyeler, 18 puandan 24 puana kadar puanları iyileştirdi – taban çizgisine göre % 33’lük bir iyileşme sağladı. Doğal bir çözüm için bu önemli bir farktır.

Araştırmacılar, bu doğal takviyelerin erkeklerde ereksiyonları iyileştirmenin güvenli ve etkili bir yolu olduğu sonucuna vardılar.

“Sonuçlarımız, E vitamini ve ginseng kombine takviyesinin, güvenli ve kabul edilebilir bir yan etki profilini korurken altı hafta sonra penil fonksiyonu iyileştirebileceğini gösterdi.”
Bu araştırmada, bilim adamları oksidatif stresin tedavisinin sertleşme problemlerini iyileştirebileceğini gördüler.

Bu teori doğru olabilir… Ama işte başka mekanizmalar da olabilir.

Antioksidan olmasının yanı sıra, bu ek kombinasyon testosteronu artırıp östrojeni de azaltacaktır(bu hormonlar çizginin dışında olduğunda) ve bunların her ikisinin de ereksiyonu iyileştirdiği bilinmektedir.Sizler de ereksiyon problemleri yaşıyorsanız instagram üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Write A Comment