Cinsel sağlığınızı iyileştirmek ister misiniz? Bilime göre, her gün yemeniz gereken yiyecekler burada.

D3 Vitamini yüksek olan kadınlar, D3 Vitamini düşük olan kadınlardan daha fazla seksten hoşlanırlar. Daha fazla arzu ve daha yoğun orgazmlar yaşarlar. 

Peki ya dostlar daha iyi orgazm olabilmek için herhangi bir şey yapabilir miyiz? Evet. Yeni bir araştırmaya göre, her gün yarım bardak ceviz, fındık ve badem karışımı yiyebiliriz.

Çalışma

Araştırmacılar, tipik Batı diyetiyle beslenen 18 ila 35 yaşları arasında 83 kişi topladılar. Erkekler bu randomize, kontrollü, paralel besleme deneyi için iki gruba ayrıldı.

Grup 1
Kontrol grubu, diyetleriyle ilgili hiçbir şeyi değiştirmedi.

Grup 2
14 hafta boyunca her gün 60 gram karışık ceviz,badem,fındık tüketti.

Her gün fındık yiyen erkekler gelişmiş orgazm fonksiyonu ve cinsel istek artışı bildirmişlerdir.

Her ne kadar araştırmacılar periferik nitrik oksit (NO) ve E-selektin düzeylerini (erektil endotel fonksiyonunun artan belirteçleri) test etmiş olsalar da, iki grup arasında anlamlı bir fark yoktu. Dolayısıyla, temelde, araştırmacılar fındık yemenin neden cinsel işlevde yardımcı olduklarından tam olarak emin değildi ama etki hissediliyordu.

Bu Bilgi Nasıl Kullanılır?

Günlük toplam 60 gram fındık,badem,ceviz tüketebilirsiniz yaklaşık yarım bardağa karşılık gelir.Yalnız kavrulmamış çiğ olarak almaya çalışın. 

Kaynak:

Salas-Huetos et al. “Effect of Nut Consumption on Erectile and Sexual Function in Healthy Males: A Secondary Outcome Analysis of the FERTINUTS Randomized Controlled Trial.” Nutrients 2019, 11(6), 1372,t-nation

Write A Comment