1.Yüz ve vücut kıllarında artış sağlar.Böylelikle daha erkeksi bir görünüm kazanırsınız.Sakalı olmayan bir adam, yelesi olmayan aslan gibidir.

2.Kas protein sentezini artırarak kas gelişimini (hipertrofi) sağlar. Yaralanmalardan veya egzersizden sonra daha hızlı bir şekilde iyileşmeyi sağlar.

3.Damarları genişletir.Genişleyen damarlar, tansiyonun düşük kalmasını sağlar ayrıca kan dolaşımını iyileştirir.Testosteron nitrik oksit için de çok önemlidir.Nitrik oksit;besin maddelerinin ,oksijenin taşınması ve toksinlerin vücuttan atılması için çok önemlidir.Vücudun kırmızı kan hücrelerinin sayısını artırır.Böylece daha fazla oksijen ve besin kaslara taşınmış olur.(Testosteron eNOS’u uyarır.)

4.Daha derin bir ses verir.Kadınların derin bir sese sahip erkekleri tercih ettiği bilinen bir gerçektir.

5.Vücuttaki yağ oranını azaltır. Vücudun daha fazla yağ yakmasını sağlar.Bazal metabolizma hızını artırır.Yağ hücrelerinin oluşturulmasını doğrudan engeller. Testosteron ayrıca, LPL (lipoprotein lipaz) oranını azaltır LPL’nin azalması demek kaslardaki ve karın bölgesindeki yağ yakımının artması demektir.

6.Farklı kemik bölümlerinde androjen reseptörlerini artırarak kemik mineralizasyonunu uyarır.Kemik yoğunluğunu artırır.

7.Ruh halinizi iyileştirir.Daha yüksek testosteron daha düşük östrojen ve daha düşük kortizol demektir.

8.Yüksek testosteron size alfa erkek hissi verir.Hayvan gruplarındaki lider alfa erkek en yüksek testosterona ve en düşük kortizole sahiptir.Yüksek testosteron sizin hızlı bir şekilde düşünmenizi ve problem çözmenizi sağlar ayrıca stresli durumlarda sakin kalmanıza yardımcı olur ve daha net düşünebilmeniz için odaklanmanızı artırır.

9.Partneriniz için daha güzel kokarsınız.Testosteron, her bireyde farklı bir koku,kişiye özgü feromon verir. Bu koku erkekleri çekici kılan kokudur.

10.Testosteron konsantrasyonunuzu arttırır.Daha iyi konsantrasyon, işinizde daha iyi performans sağlar.İşinizde daha iyisini yapmak, daha fazla şey kazanmak ise sizi daha fazla motive eder.

11.Risk alma oranınızı arttırır.Risk ilk başta kötü çağrışımlar yapsa da risk almak, kendi işinize başlamak, büyük bir şeye yatırım yapmak gibi olumlu sonuçlar doğurabilir.

12.Testosteron sizi daha rekabetçi hale getirir.Testosteronu yüksek erkekler mücadeleden hiçbir zaman kaçmazlar.

Bunlar sadece birkaç yararın kısa bir listesidir.Testosteronunuzu optimize etmek kesinlikle yaşam kalitenizi artıracaktır.Bu çok önemli hormonu nasıl optimize edeceğinizi merak ediyorsanız siteyi takipte kalın.

Write A Comment