İster inanın ister inanmayın, boşalma hacminiz ve mesafeniz sağlığınızın bir göstergesi olabilir. Evet, partnerinizi semen hacminizi artırarak etkileyebilirsiniz ancak daha da önemlisi her erkek sağlık yararlarını elde etmek için semen hacmini arttırmakla ilgilenmelidir.

Maca Meni Hacmini Nasıl Artırabilir? 

İşte erkeklerin semen hacmini artırmak istemelerinin ana nedenlerinden bazıları:

1: İyi sağlık göstergesi

Araştırmacılara göre düşük kaliteli semenli erkeklerin özellikle hormon, dolaşım gibi diğer sağlık sorunlarına sahip olma olasılığı daha yüksektir.

: Partnerinizi etkileyin

Daha büyük bir boşalma, partnerinizi ve kendini daha memnun hissetmenizi sağlayabilir.

3: Orgazm deneyimini geliştirin

Daha fazla semen içerdiğinde boşalma uzunluğunuz daha büyük olacaktır. Yani orgazm daha uzun sürecek. ve daha fazla zevk alacaksınız.

 

Her Şeyden Önce Sağlıklı Boşalma Miktarı Nedir?

Uzmanlara göre boşalma başına sağlıklı meni miktarı 1 çay kaşığıdır.Bana göre oldukça düşük miktar biz dogalerkeksagligi olarak her zaman en iyisini yapmanızı ve potansiyelinizi ortaya çıkarmanızı istiyoruz ortalama olmayın en iyilerden olun çeşitli yöntemlerle bu miktarın çok üzerine çıkabilirsiniz. Sağlıklarına dikkat eden ve belirli takviyeleri kullanan sağlıklı erkekler bu miktarı kolayca aşabilir.

Porno yıldızlarının boşuna mı ortalama erkeklerden daha fazla semen hacmine sahip olduğunu düşünüyorsunuz? Semen hacimlerini artırmaya yardımcı olacak bazı basit beslenme ve gıda takviyeleriyle ilgili ipuçlarını biliyorlar.

Semen Bileşimi

Semen’in sadece yüzde bir sperm olduğunu biliyor muydunuz? 50 farklı bileşik içerir ve bu bileşiklerin bazıları Azot, C vitamini, Laktik Asit, Ürik Asit, Potasyum, Sodyum ve Antimikrobiyal etkiye sahip proteinleri içerir.

 Maca Meni Hacmini Arttırır

Macanın, semen hacmini arttırdığı insan çalışmalarına dayanan klinik kanıtlara dayalı olduğu için üstün bir seçim gibi görünüyor.

Çalışmalar

Erkek sıçanlarda spermatogenez

Yetişkin erkek sıçanlarda Lepidium meyenii (maca) köklerinden sulu bir ekstraktın oral uygulanmasının sıçanlar üzerindeki  sperm oluşumuna etkisini belirlemek için erkek sıçanlara arka arkaya 14 gün boyunca günde iki kez sulu bir maca kök ekstresi (bir mL’de 66.7 mg) verildi. Lepidium meyenii ile tedavi, testis ve epididim ağırlıklarında artışa neden oldu, ancak seminal vezikül ağırlığı ile sonuçlanmadı. Mitozun meydana geldiği evre IX-XIV seminifer tübüllerin uzunluğu ve sıklığı arttırıldı ve Lepidium meyenii ile tedavi edilen sıçanlarda evre I-VI azaldı. Lepidium meyenii kökü, erkek sıçanlarda başlangıç ​​aşamalarında (IX-XIV) hareket ederek spermatogenezi canlandırır. ( çalışma bağlantısı )

Yetişkin erkeklerde iyileştirilmiş semen parametreleri.

Bu çalışma, Lepidium meyenii (Maca) tabletleri ile 4 aylık oral tedavinin 24-44 yaşları arasındaki dokuz erişkin normal erkeğin seminal analiz üzerindeki etkisini belirlemek için tasarlanmıştır. Dokuz erkek, 4 ay boyunca Maca tabletleri (1500 veya 3000 mg / gün) aldı. Seminal analizler Dünya Sağlık Örgütü’nün kurallarına göre yapıldı. Maca ile tedavi:  seminal hacim artışı, ejakulum başına sperm sayısı artışı, hareketli sperm sayısı ve sperm motilitesi artışıyla sonuçlandı. (  çalışma bağlantısı ).

Bu yüzden maca, libidoyu arttırırken semen hacmini ve kalitesini arttırmak için de etkilidir. Ancak araştırmacılara göre maca testosteronu arttırmıyor.

Maca Nedir?

İki binden fazla yıldır yerli Perulular, dayanıklılığı artırmak ve enerji, canlılık, cinsel gücü ve doğurganlığı iyileştirmek için maca kökünü gıda ve ilaç olarak kullandılar. Maca (Lepidium meyenii), 12.000 feet’de yetişen Peru ve Ekvador’un yüksek And Dağları’nda bulunan turp gibi görünen bir kök sebzedir.

İlginç gerçek: Spermin testislerde olgunlaşması yaklaşık 75 gün sürer

 

Maca Nasıl Kullanılır?

Maca kapsül, toz, hap veya tentür formlarında olabilir. Tozu bir libido  smoothie veya meyve suyu ile kullanabilirsiniz .Önerilen doz günde 1000-3000 mg’dır. İstenen sonuçları elde etmek için Maca’nın düzenli olarak alınması gerekir.

En Güçlü Maca Ekstresini Seçme

Maca’ya olan yüksek talep nedeniyle, piyasa kalitesiz özlerle dolup taşmıştır. Yüksek kaliteli Maca ürünlerini nasıl tanıyacağınızla ilgili bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Çin’den Değil Peru’dan Sertifikalı Maca

Peru’dan geleneksel olarak yetiştirilen Maca, hala üstün bir seçimdir. Çin gibi dünyanın diğer bölgelerinde yetiştirilen Maca, geleneksel çiftçilerin yüksek standartlarını takip ederek yetiştirilmiyor ve bazı Çinli Maca’nın ağır metallerle kontamine olduğu bildirildi.

Düşük Sıcaklıkta Jelatinleştirilmiş Maca Tozu

Jelatinleşmiş Maca’nın vücutta sindirilmesi ve işlenmesi daha kolaydır. Bunun nedeni, Maca’nın nişastası uzaklaştırıldığı için daha konsantre olmasıdır. Ayrıca yüksek sıcaklıklardan kaçınarak besinleri daha iyi korunmuş olur.

Koyu Renkli Maca Köklerinden

Koyu köklerin enerji seviyelerini artırma ve stresle mücadelede daha besleyici ve verimli olduğu gösterilmiştir. Sarı kökler, daha ucuzdur, ancak aynı sağlık yararlarına sahip değildir.

Özet

Maca’nın erkeklerde semen hacmini ve libidoyu arttırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Faydaları nedeniyle, bu bitki için yüksek bir talep var, yani düşük kaliteli maca satan daha fazla miktarda şirket var.

Maca Kontrol Listeniz:

  • % 100 Maca Kökü başka katkı maddesi içermeyen
  • Koyu maca köklerinden yapılmış
  • Jelatinize
  • Besin maddelerini maksimum seviyelerde korumak için asla 41 ° C derecenin üzerinde ısıtılmamış.
  • Çin’den değil Peru’dan sertifikalı maca
  • Organik

Write A Comment