Muz ve Testosteron

Testosteron hormonu sadece erkek cinsiyet özelliklerinin değil, kas kütlesinin ve fizyolojik sağlığın artmasına da yardımcı olur . Ek olarak, dengeli testosteron seviyeleri osteoporozun önlenmesine yardımcı olabilir. Uygun testosteron seviyeleri olmadığında, erkekler önemli sağlık riskleriyle karşı karşıya kalabilir.

Düzensiz testosteron seviyeleriyle mücadele etmenin ilk yollarından biri diyetinizi değiştirmektir. Sebzeler, etler, balıklar, meyveler ve sağlıklı yağlar vücudunuza testosteron oluşturmak için ihtiyaç duyduğu yeterli makro besleyicileri sağlayabilir.

Testosteron için en besleyici gıdalardan biri muzlardır. Her ne kadar bazen karbonhidrat ve şeker oranı bakımından eleştirilmiş olsa da, muzların sadece 110 kalorisi vardır ve vücudu çeşitli vitaminler ve mineraller ile doldururlar:

C vitamini
Muz 12 mg c vitamini içerir. C vitamini güçlü bir antioksidandır ve ayrıca kortizol düşürücü özelliklere sahiptir. Bu testosteron işlevi için çok önemlidir, çünkü fazla kortizol testosteron katilidir.

B6 Vitamini
B6 vitamini, testosteron optimizasyonunun anahtarıdır. B6 vitamini testosteronun üretilmesinde rol oynar, bu nedenle ek miktarlara sahip olmak zarar vermez. Ek olarak, B6 kırmızı kan hücrelerinin üretiminde önemlidir. Ayrıca bağışıklık sistemi ve genel vücut sağlığı için de gereklidir.

Magnezyum
Magnezyum minerali testosteron için en önemli mineralerden biridir.Sinirlerimizin rahatlamasına da yardımcı olur. Ana amaçlarından biri kasları korumaktır.

Potasyum
Potasyum, tansiyon düşürücü olarak bilinir. Kan basıncını düşürmeye ve kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olur. Penis sağlığınız ve işleviniz kardiyovasküler sağlığımızla doğrudan bağlantılı olduğundan, potasyum alımı sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir.

Manganez
Manganez bağ dokularının oluşumunu destekler. Vücudumuzun iletişim sistemine yardım eli uzatır. Ayrıca doğurganlığı artırır.

Write A Comment