Nar Testosteronu, Nitrik Oksiti ve Ereksiyon Gücünü Artırır

Nar, yüzyıllar boyunca iyileştirici özellikleriyle lanse edilen şaşırtıcı ve lezzetli bir meyvedir.Antioksidan yüklü bu meyve, toplam antioksidan kapasitesini ölçen Oksijen Radikal Emilimi Kapasitesi (ORAC) grafiğinde 10.500 puana sahiptir. Karşılaştırmak gerekirse, bir süper besin olarak kabul edilen yaban mersini (3,200) ORAC değerine sahiptir yani narın ORAC değeri yaban mersininin 3 katından fazladır.

Nar, çoğunlukla kabuğun içinde bulunan “Punicalagins” ve çoğunlukla tohumda bulunan “Punicic Acid” adı verilen iki çok güçlü ve oldukça özgün antioksidanlara sahiptir.Nar suyu olarak tükettiğinizde narın inanılmaz sağlık yararlarından bazılarını kaybedebileceğiniz için meyve suyunun yerine tam nar tüketmenizi tavsiye ederim.

Nar testosteronu artırır

Nar, testosteron seviyelerini arttırmaya yardımcı olmak için çeşitli şekillerde çalışır:

1.Nitrik oksit seviyelerini artırır.
2.Testiküler oksidatif stresi azaltır.
3.Düşük Kan Basıncı sağlar.
4.LDL’yi düşürür. (kötü kolesterol)
5.Trigliserit / HDL (iyi kolesterol) oranını geliştirir.

İnsan Vaka Çalışması
Edinburgh Kraliçesi Margaret Üniversitesi’nde 21-64 yaş arası 60 erkek ve kadın gönüllü, her gün bir bardak nar suyu içti.Sadece 2 hafta sonra araştırmacılar hem erkeklerin hem de kadınların testosteron seviyelerini% 16 – 30 arasında artırdığını ve erkeklerin ortalama% 24 oranında bir artış gösterdiklerini buldu.
Bu testosteronda büyük bir artış ve sonuçların sadece meyve suyu tüketmek yerine bütün narların yenmesiyse sonuçların daha da iyi olabileceğine inanıyorum.

Nar, Nitrik Oksit Seviyesini, Atletik Performansı ve Ereksiyon Kalitesini Artırır

Nar, nitrik oksit seviyelerini arttırdığı ve atletik performansı artırdığı kanıtlanmış olan zengin bir nitrat kaynağıdır. Narların tüketimi, amino asit l-arjinininden nitrik oksit (NO) üretiminde anahtar olan endotelyal nitrik oksit sentazını (eNOS) artırabilir. Nardaki aşırı yüksek antioksidan seviyesi nitrik oksidi oksidatif tahribattan koruyabilir ve biyolojik etkisini de artırabilir.Viagra gibi erektil ilaçlar nitrik oksit yolunda çalışırlar ve bunu nar ile tüketerek veya tamamlayarak daha etkili hale getirebilirsiniz.

Nar Kan Basıncını Düşürür

Nitrik oksit ve kan akışının artması dışında başka büyük fayda, kan basıncını düşürmeye yardımcı olmasıdır.Nitrik oksit pastili verilen 30 hasta üzerinde yapılan bir çalışmada, hem sistolik hem de diyastolik kan basıncı, sadece 20 dakika sonra önemli ölçüde azalmıştır.Hastalar, pastil verilmesinden 1 saat sonra tekrar kontrol edildiğinde, araştırmacılar kan basıncının sağlıklı bir aralığa düştüğünü bulmuşlardır. Başka bir insan çalışmasında, katılımcıların tansiyonu, nar suyu tüketerek% 12’nin üzerinde azaltılmıştır.Tansiyonunuzu sağlıklı bir şekilde tutmak, testosteronunuzu maksimize etmek için nar kesinlikle çok önemlidir!

Nar LDL’yi (Kötü Kolesterol) Düşürür

Vücudunuzda iki kolesterol türü vardır, düşük kolesterol ve düşük yoğunluklu lipoproteinler (LDL), bir de iyi kolesterol olan yüksek kolesterol ve yüksek yoğunluklu lipoproteinlerdir (HDL).Arterlerinizi temiz tutmak için, LDL’nizi düşük tutup ve Trigliserit/HDL oranını yükseltmek kalp sağlığı ve testosteron için harikadır.Nar, LDL’yi düşürmek, trigliserit: HDL oranlarını geliştirmek ve damar sertliğini azaltmak için iyi bir tercihtir.

Write A Comment