Erektil disfonksiyon diğer adıyla sertleşme bozukluğu, erkeklerin korkulu rüyası haline gelmiş durumda istatistikler de bunu doğrular nitelikte erkeklerin % 40’ında 40 yaşında erektil disfonksiyon var ve bu oran 70 yaşında % 70’e çıkıyor.Bu durumu çok daha genç yaşlarda yaşayan erkekler de mevcut ve bu durum gitgide artmakta.

Ama asıl sorun şu ki çoğu erkek, erektil disfonksiyonun sadece penisleriyle ilgili olmadığının farkında değil.Sorunu hafife alıyorlar ve konuyu derinlemesine incelemiyorlar.Erektil Disfonksiyon erkekleri tam anlamıyla öldürüyor.

Bugün size erektil disfonksiyon ile birlikte gelen ve her yıl dünya çapında milyonlarca erkeğin hayatına mal olan yaşamı tehdit eden 3 tehlikeden bahsedeceğim.

1.Depresyon

Erektil disfonksiyonlu erkeklerin depresyon riski % 192 daha fazladır.The Journal of Sexual Medicine’de yayımlanan bir araştırmaya göre, erektil disfonksiyon, depresyon gelişme riskini % 192 oranında artırıyor. [1]

Bu, riskte neredeyse 3 kat artış anlamına geliyor ve depresyonun ne kadar kötüye gidebileceğini duymuşsunuzdur. Uyuşukluk, kendini toplumdan izole etme, evlilikte ve diğer ilişkilerde sorunlara yol açar.Ayrıca önlem alınmazsa intihara kadar gidebilir.

Erektil disfonksiyonunuzu asla küçümsemeyin ve mümkün olan en kısa sürede tedavi etmeye başlayın. Ruh halindeki ve enerjideki gelişmeler, erektil performansınızın yükseldiğini görür görmez neredeyse anında gerçekleşir!

2. İnme

Erektil disfonksiyonlu erkeklerin inme riski 2.4 kat daha fazladır.

Erektil disfonksiyon, sadece penisinizde değil beyin de dahil olmak üzere tüm vücudunuzda kan akışının bozulduğunun bir göstergesidir.

Bu nedenle, erektil disfonksiyonlu erkeklerin genel olarak % 6,3 inme riskine sahip olması gerçekten şaşırtıcı değil.

Karşılaştırma için Circulation dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre, sağlıklı ereksiyonlu erkeklerde bu risk sadece % 2,6’dır. [2]

Erkekler kan akışını ve ereksiyonlarını iyileştirir iyileştirmez, beyinde daha fazla enerji ve daha iyi uyku dahil olmak üzere daha iyi dolaşımın dolaylı işaretlerini görürler!

3.Kalp Krizi

Erektil disfonksiyon, kalp krizi geçirme riskini önemli ölçüde artırır. Sertleşme bozukluğu dolaşımınızda bir problem olduğu anlamına gelir ve dolaşımın söz konusu olduğu yerde kalp birincil oyuncudur.

Erektil disfonksiyonlu erkeklerin, sağlıklı ereksiyonları olan erkeklere göre kalp krizi geçirme riski 2 kat daha fazladır. [2]

Bu nedenle,sertleşme problemlerinizi bir an önce çözmeniz hayatınızı kurtarabilir.

Write A Comment