Merhaba arkadașlar, ben TestosteronTR konuk yazarı ve Instagram’daki JohnAndInfinity sayfasının kurucu yöneticisi John Carpelo. Soya ile giriș yaptığım bu seriye çok değișik bir konudan bahsetmek istiyorum.

Bu konu sıcaklık ve kıyafet.Konunun özel muhatabı ise testislerimiz.

Testisler vücut dıșında bulunur, çünkü spermlerin protein yapısı vücut sıcaklığında bulunmaya pek müsait değildir. Vücuttan 2 derece daha soğuk olan testis ortamında spermlerin olușumu ve gelișimi gerçekleșir.

Peki, madem spermler soğuk seviyor, o hâlde doğrudan spermler, dolaylı olarak testosteron seviyemiz için dikkat etmemiz gereken bazı șeyler var.
Bunlardan birincisi ortam sıcaklığı. Özellikle soğuk kıș aylarında çok fazla ısınmamanızı tavsiye ederim. Hem eğer yeterince serin bir ortam bulabilirseniz normalden daha sert ereksiyonlar yașayabilirsiniz (bu bir kișisel tecrübedir😂). Ev sıcaklığı mevsime göre değișebilmekle birlikte genel olarak 21-25 santigrat derece arası olması tavsiyemdir.

Kıyafet konusuna gelecek olursak, dar kıyafetlerden kaçının. Geceleri mümkün olduğu kadar rahat kıyafetler (hatta iç çamașırsız) yatmanız tavsiye olur. Naylon kıyafetlerden mümkün mertebe uzak durun. Penye ve pamuk tercih edin. Bulamıyorsanız son çare dikmeyi öğrenip biraz da kalıp bulup kendiniz dikebilirsiniz.

Mümkün mertebe soğuk duș alın, yaz-kıș fark etmez, ve ateșli hastalıklardan uzak durmaya özen gösterin. Çünkü protein sıcaktan fazla etkilendiğinde bozulma özelliğine sahiptir, bozulan proteinlerin yerine gelmesi de çok zordur.

Bu yazı bu kadar. Maskülenlikle kalın🙌

John Carpelo

Kaynakça:

https://evdesifa. com/testosteron-seviyesini-artirma-yollari/
https://bilimfili. com/testisler-hakkinda-muhtelemen-bilmediginiz-10-sey/
https://hormonlarim. com/yumurtalik/testosteron/testosteron-arttirma

Write A Comment