Kuşkonmaz

Kuşkonmaz, sperm oksidasyonunu önleyebilen ve testis hücrelerine koruma sağlayan çok yüksek miktarda C vitamini içerir. C vitamini, hastalığa neden olabilen serbest radikalleri engelleyebilir.

Avokado

Avokadolar; vitamin B6, vitamin E ayrıca sperm hareketliliğini arttırmak ve yumurtaya daha kolay nüfuz etmek için önemli olan folik asit miktarı bakımından yüksektir.

Muz

Muzlar, seks hormonlarını düzenlemeye yardımcı olabilecek bromelain adı verilen bir enzim içerir. Ayrıca, dayanıklılığı artıran ve vücudun sperm üretme yeteneğini artırabilen A vitamini , B1 vitamini ve C Vitamini içerir.

Sığır eti

Yağsız sığır eti, spermi serbest radikallerden korumaya yardımcı olan ve testosteronun östrojene dönüşmesini engelleyen çinkoyu yüksek miktarda içerir.

Bitter çikolata

Bitter çikolatada, semen hacmini ve sperm sayısını ikiye katlayabilen L-arginin HCL amino asitleri bulunur.Bu da daha güçlü, daha yoğun orgazmlar oluşturabilir.

Sarımsak

Sarımsak, kan akışını arttırır çünkü plaklarda plağın birikmesini önleyen allisin içerir. Ayrıca spermin dayanıklılığını ve gücünü artırabilir. Sarımsak, hormonları düzenleyebilen ve sperm hasarını önleyebilen B1 vitamini ve selenyum içerir.

Ginseng

Ginseng, cinsel performansı ve libidoyu artırır, ayrıca testislere kan akışını iyileştirir ve erektil disfonksiyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

İstiridyeler

İstiridyeler sağlıklı spermler için gerekli olan çinko bakımından çok zengindir. Bu, sperm üretiminin iyileştirilmesine ve hasar görmüş spermlerin onarılmasına yardımcı olabilir.

Nar

Nar, spermi tahrip edebilen bir kimyasal olan malondialdehidi düşüren maddeler içerir. Ayrıca serbest radikalleri yok eden antioksidanlar da içermektedir.

Ceviz

Ceviz, semen hacmini ve sperm üretimini arttıran arginin bakımından zengindir. Ayrıca penise kan akışını artırabilen omega-3 yağ asitleri de içermektedir.

Write A Comment