Yakın tarihli bir çalışma, inflamasyonun prostat kanseri riskini arttırdığını göstermiştir.İnflamasyon prostatta kansere dönüşme eğiliminde olan belli türde kök hücre miktarını arttırır.

Sistemik inflamasyon, birçok uygarlık hastalığı için ideal bir üreme alanı olan ve kanserlerin % 15 ila 20’sinden sorumlu olan yaygın bir durumdur!Neyse ki iltihapla savaşmanın birçok yolu vardır.

Alkolü sınırlamak, sigarayı bırakmak, iyi yemek yemek temel reflekslerdir.Ancak her gün kronik iltihaplanmaya karşı savaşmamıza yardımcı olabilecek süper yiyecekler de var.Zerdeçal bunlardan biridir.Bu süper gıda en güçlü antioksidanlardandır ve çok etkili bir anti-inflamatuardır.

Zencefile yakın bir köksaptır ve toz haline getirilmeden önce kurutulur.Köri tozlarının ham maddesidir ve yoğun sarı rengi tüm baharatlarda tanınmasını sağlar.

Örneğin osteoartrite karşı ibuprofen kadar etkili olarak bilinen zerdeçal pek çok sağlık sorunu için bir derde devadır.

Sadece kansere karşı koruyucu özellikleri (ve sadece prostat değil) için mutlaka günlük diyetinize eklemelisiniz.

Zerdeçalın aktif bileşenlerinin avantajlarından yararlanmanın en iyi iki yolu :

• Karabiber ile birleştirin
• Yağla birleştirin (örneğin zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı)

Zerdeçalı günlük tüketmek için kolay bir tarif:

Zerdeçal ile anti-inflamatuar salata sosu:

• Bir çay kaşığı zerdeçal,üç yemek kaşığı zeytinyağı ve biraz taze öğütülmüş karabiber, birkaç diş sarımsak (erkekliğe çok iyi gelir) ve az miktar da Himalaya tuzu ekledikten sonra artık sosumuz hazır.

Her gün salatalarınızda, balık ve sebzelerinizde veya buharda pişirilmiş patateslerinizde kullanabilirsiniz.

Write A Comment