Cinsel Pazar Değeri kırmızı hap camiasında kullanılan bir terimdir. Uzun bir söylemi olduğu için genellikle yazılarda ve söylemlerde CPD olarak kullanılır. Ben de hem podcastlerimde hem de yazılarımda bu şekilde kullanacağım.
Tek bir parametreden oluşmaz. Hayatınızda size değer katacak her şeyin total sonucudur. Statünüz, paranız, kültürel birikiminiz, kıyafetleriniz, masküleniteniz, duygusal gücünüz, fiziki özellikleriniz ve benzeri şekilde uzayıp giden bir listenin sonucunda oluşmuş kolektif bir kavramdır. Tabi ki CPD sadece erkeklere ait bir kavram değildir. Kadınlarında kendi cinsel pazar değeri vardır.

Aslında özetle, karşı cinslerin üremek için partner seçiminde kullandıkları parametreler ve hemcinsleri arasındaki hiyerarşiyi belirleyen parametreler bütünüdür.Yakışıklı olmanız, boyunuzun uzun olması ve ya ikincil sex karakterleriniz belirgin olması karşı cinse genetik potansiyeliniz hakkında bir imaj çizersiniz bu CPD için bir parametredir. Sağlam bir geliriniz ve statünüz vardır bunlarda hemcinsiniz içerisindeki hiyerarşideki yeriniz belirler. Sizin hemcinsleriniz arasındaki hiyerarşideki yeriniz CPD için birer parametredir.

Hiyerarşi konusunu ve hipergami konusunu podcastlerimde anlattım.
CPD’ si yüksek olan kişi toplumdan ilgi görür.Bu değerlerin erkeğin ve kadının hayatındaki işleyişi aynı değildir.
Kadınların CPD’sini belirleyen parametrelerden daha çok ön planda olanlar: dış güzellik, doğurganlığın bir temsili olan ikincil sex karakterleri gibi parametreler sonradan elde edilen bir şey olmaktan ziyade genellikle genetik potansiyelleri ile beraber doğuştan gelir.

Bu da CPD’nin ve buna bağlı toplumdan gelen ilginin farklı işlenmesine neden olur. İstisnai kesimi yani maddi olanakları çok yüksek bir ailede dünyaya gelmiş olmak veya gerçekten çok yakışıklı olmak veya doğuştan ailenin yönlendirmeleri ile diğer akranlarına fark atabilen birisi olmak gibi çok erken yaşlarda ve uzun vadeli fark yaratabilecek durumları dışarıda bırakarak konuşursak. Bir Erkek toplumda kendi CPD’sini kendisi elde etmelidir. Kendi değerini kendisi inşa etmelidir.

Eğer ki ağzında gümüş kaşıkla doğmuş kesimden değilseniz belki de 30 40 yaşınıza kadar toplumun görünmez bir üyesi olacaksınız. Kadınlar doğuştan gelen CPD’leri ile ilgi görmeye başladıkları zamanlarda sizler ilgi göremeyeceksiniz. Siz bu ilgiyi hak etmek için çalışmak zorunda kalacaksınız. Hayat acımasızdır dedik. Eksikliklerini bileceksin ve tamamlayıp kendine değer katacaksın.

Belki 25 yaşında cebinde 3 kuruş olmayan bir erkek olacaksın ama bu kimsenin umurunda değil. CPD’si yüksek olan kadınlar, özellikle mavi haplı düşüncenin esiri olmuş sağlayıcı erkeklerden her zaman hak ettiklerinden bile fazla bir ilgiye boğulacaklar.

Bakın toplumun dinamiklerini biliyorum okurken farklı yerlere saparsanız konunun özünü kaçırırsınız. Tabi ki bütün kadınların bu şekilde lay lay lom yaşamadığını ve bazılarının mavi haplı ezik ve öz güvensiz erkek müsveddeleri yüzünden asla yaşamamaları gereken sıkıntıları yaşadıklarını biliyorum. Ya da bir kadının dış görünüşten ibaret olmadığını ve kendilerine birçok alanda değer katan kadınların olduğunun farkındayım. Bunları düşünerek bir kıyaslama yapmayın, farklı bir konu anlatıyorum size. İşin o yüzünü konuşacağız zaten.

Hepinizin bildiği gibi miktarı çok olan şeyin değeri düşer. Doğuştan gelen bir değerin sonradan, sağlam adımlarla elde edinilmiş bir değer karşında çok bir şansı kalmıyor. Dış görünüş olarak çok güzel olan kadın sayısı fazla fakat toplumda doğru hareketler yaparak bir yerlere gelmiş kaliteli erkek sayısı çok az.

Bunu her ortamda görebilirsiniz. CPD’si yüksek bir erkek CPD’si yüksek olan kadınlardan daha çok ilgi görür. Kendisini ispat edebilmiş bir erkek toplumdan bunun karşılığını bir kadından daha fazla görür.
Bunun en büyük sebebi emin adımlarla temelleri doldurulmuş bir değerin zaman karşısında-ekstrem bir durum olmadıkça- daha da değer kazanacağıdır. Siz bir erkek olarak doğru yatırımları yaparak 35 yaşınıza gelmişseniz bunun meyvesini 60 yaşında yemeye devam edersiniz.

Kadınlarda ise zıt bir durum söz konusu, zamana karşı güzelliklerini ve doğurganlıklarını yitiriyorlar. Yani kadınlar doğru yatırım yapmazlarsa CPD’lerini kaybediyorlar.
Alttan gelen hemcinsleri ile baş edemiyorlar. 25 yaşındaki bir kadının güzelliğiyle, 40 yaşındayken yarışmak zor olsa gerek. Erkek ise gittikçe kazandığı CPD sayesinde yaşı ilerlese bile büyük bir ilgi görür ve kendi parametrelerine uyan bir partnere erişim sağlayabilir.

Evet belki 30 yaşınıza kadar görünmezdiniz, sorunlarınız önemsizdi, ilgi payının büyük dilimini karşı cinsimiz yiyordu fakat doğru adımlar atarsanız, kalenizi sağlam inşa ederseniz büyük bir ödül haline gelirsiniz.Ve inanın buna değer. Bir hiç olarak yaşamanın getirisi yok. Hayatta bir amacınız olmalı. Kendi değerinizi insanlara gösterip karşılığını almalısınız. Bunu da en doğru yoldan yapmalısınız. Kırmızı hap bunun için var.

Author

Write A Comment