Mavi haplı düşünce; erkekleri toplumsal rollerinden saptırdı. İzlediğimiz filmler, gazetelerde yapılan haberler, sosyal medyada bizlere dayatılan hayatlar, 3.dalga feminist propagandalar –toplumsal ahlak kurallarını arkalarına aldıkları destekli güçlerle herkese dayatmaya çalışan ve buna uymayanları çeşitli politikalar ile sindirmeye çalışan güruhtan bahsediyorum- , popülizm ve politik doğruculuk; bugün erkekleri doğru zannedilen yanlışlar dünyasında yaşamaya zorluyor.

Her türlü zorluğu yaşamaya mecbur bırakılmış, tanımadığı kişiler için fedakârlık yapmak zorunda kalan, yeteri kadar değere sahip değilse canının bile değeri olmayan,  “güçlü” erkek olma algısı çarpıklaştırılıp bunun kötü bir şey olduğu öğretilen, erkek olduğu için bile hatalı ve potansiyel olarak hata yapmaya meyilli olduğunu kabul eden, toplumda yaşadığı problemlerin önemsenmediği ve “erkeksin yaparsın, halledersin” denildiği; karşı cinsle olan ilişkilerinde tasmalı bir köpek olması öğütlenen, bu ilişkiler içerisinde kendi önemi olmadan sadece karşısındaki kişiye maddi ve manevi bir sağlayıcı olması söylenen, kendi farkındalığında olduğunda istekleri ilk paragrafta değindiğim olgular sayesinde bastırılan bir erkek modeli ortaya çıktı.

Erkek olarak bir çok yükü omuzlarına alan erkeklere bunun karşılığında ilgi görmeden yaşaması söylenen ve bunu çarpıklaşmış “güçlü” olma tanımını erkeklere sunarak onları bir kısır döngü içerisinde baskılayan bu düşünce; Mavi Hap’tır.

Bu düşünce erkekleri yalanlar dünyasında bir gerçekliğe sıkıştırmış olup sürekli olarak dipte tutar. Bu düşünce tatmin olmamış bünyelere ilgi açlığı ve öz güven eksikliği aşılar. Bu düşünce erkekleri, istedikleri hayatlara erişmesi için adım atmasından mahrum bırakır. Bu düşünce sağlıksızdır, sürekli yaşanılan bu baskı ve yetersizlik bir erkeğin sadece kendisine zarar vermesine değil, etrafındaki diğer insanlara da zarar vermesine neden olur. Bu yüzden bu camiada kullanılan mükemmel bir söz vardır;

“İçindeki mavi haplıyı öldür, o birisini öldürmeden önce.”

Erkek adam gereksiz kıskançlık yapmaz, erkek adam öz güvensiz olmaz, cesaretsiz olmaz, sorumluluk almaktan kaçmaz, karar vermekten kaçmaz, adapte olmasını ve yükselmesini bilir, bulunduğu ortamda insanları aşağıya çeken değil yükselten kişi olur. Erkek adam hırslarının esiri olmaz, onları yönetir, ulaşmak için uğraştığı amaçları ve hayatında asla taviz vermeyeceği prensipleri olur.

Hayatındaki yatırımını kendisi için yapar. Kızları etkilemek için yapmaz. Kendisi bir değere eriştiği zaman istediğini alacağını bilir çünkü doğayı yorumlamasını bilir. Erkek adam kendisini değersizleştirmez kendisinin bir ödül olduğunu bilir.

Erkek adam vizyonlu olur, karizmatik olur, her ortamda nasıl davranacağını bilir ve kalitesini gösterir. Çizdiği sahte imajlarla bir illüzyon yaratma çabasına girmez, kimliğine yaptığı yatırımla toplumda hak ettiği yere gelir. Kazanılmış bu ilgisini doğru birr şekilde kullanmayı bilir. Saygınlığı, statüyü, kaliteyi şaklabanlığa ve değersizleşmeye tercih etmez.

Öncelikle hapı yutun, uyanın gerçeklerin ve yalanların farkına varın. Analitik düşünün gaza gelip benim dediklerime de atlamayın ben bir diyorsam sen beşini araştır, sorgula ve gerçekleri gör. Gözünü aç. Sonrasında bir karar ver;

Gerçekleri bilerek bir sağlayıcı olarak yaşamaya devam edeceksin, bu rezil hayatın neden rezil olduğunu bilerek.

Bu işin zorluklarını kabul edeceksin, dünyanın nasıl işlediğini kabul edeceksin, realitenin ne olduğunu nasıl işlediğini kabul edeceksin. Boş hayallere kapılmadan potansiyelini ortaya koymak için uğraşacaksın.

İstediklerini elde etmek adına girdiğiniz bu yolda çok büyük bir yanlışa kapılıyorsunuz. Senin bir şey için çok uğraşman, emek vermen, fedakârlık yapman o şeyi elde edebileceğin anlamına gelmiyor.⠀

Hayat böyledir. Tüm adımları doğru attığınızda dahi sonuç beklediğinizden çok daha farklı olabilir. “Ama ben her şeyi doğru yaptım, her türlü zorluğa göğüs gerdim” şeklinde ağlamak hiçbir şeyi çözmeyecek. Kabul edelim.⠀

Red Pill felsefesi ile tanıştın; kendini geliştirdin, olabilecek en muhteşem haline geldin diyelim; bir kadın seni beğenmek senden etkilenmek zorunda değil. O noktada hata yapmayacağının ve her şeyi yitirmeyeceğin, tekrar dibe vurmayacağın garantisi yok. Hayat böyledir. Lineer bir şekilde ilerlemez. Uğrunda bu kadar uğraştığın felsefenin amacı; sana istediğin tüm kadınları elde edeceksin ve ya harika bir hayata erişeceksin zırvalığını yutturmak değil. Bu işin amacı kaliteni yükseltmek, mantaliteni güçlendirmek, bolluk zihniyetini kazandırmak, güçlü olup duygusal zayıflık göstermemeni sağlamak. Bu felsefe her kadını elde etmeyi değil bir kadını elde edemediğinde hiçbir şey olmamış gibi devam etmeni; her şeyi kaybettiğinde dünyaya “ yapabileceğinin en iyisi bu mu?” demeyi, tekrardan ayağa kalkmayı öğretir. Her zaman elde eden olmak yerine bazen bir şey kaybetmemenin gerçek kazanç olduğunu gösterir.

Unutmayın bu felsefenin satan kısmı kadın erkek ilişkileri, fakat mantığını temelini anlamadan sadece size şunu bunu yapın diyen kişilerin kuklası olursunuz.  Gerçek sorunlara; kimseye bağı olmadan çözümler üretebilmenin tek yolu felsefeyi sağlam kavramaktır.

Red Pill sizi realite ile tanıştırır. Hayatın sadece doğru yerde, doğru hareket eden insanların istediği şekilde ilerleyeceğini öğretir ve kalan tüm sonuçlarla nasıl baş etmeniz gerektiğini göösterir. ⠀

Red Pill, istediği her şeyi elde edebilen birisi olmak için değil, hiçbir şeyin olmadığında ayakta durabilmek ve ilerleyebilmek için var.

Author

Write A Comment