Rollo Tomassi 2013 yılında Rational Male isimli bir kitap yayınladı. Bu kitap red pill camiasında büyük ses getirdi. Bu felsefenin kurallarını sistematik, neden sonuç ilişkileri içerisinde anlatan muazzam bir eser ortaya koydu. Mesela Hipergami terimin popülerleşmesini sağladı. Bu eseri kırmızı hap ile ilgilenen herkesin okuması gerekli. 2015 yılında geldiğimizde The Rational Male – Preventive Medicine isimde bir devam kitabı çıkarttı.

İlk kitabında; Demirden Kanunlar adı verdiği, erkeklere ilişkilerinde ve bu maskulen yaşam düzeninde uymalarını söylediği öğütlerini yazdı. Bu öğütler red pill camiasında çok popüler fakat bu öğütleri genellikle olduğu gibi çevirip paylaşıyorlar.

Bizim halkımızın en büyük problemlerinden birisi hep bu olmuştur. Dünyadaki büyün ideolojileri kendi kültür ve dinamiklerine adapte etmeden, revize etmeden kullanmaya çalışmışlardır. Bu ideolojinin ne olduğu ve ya dünyanın başka yerindeki insanlara ne gibi faydalar sağladığı önemli değildir. Eğer ki, bir düşünceyi kendi toplumunun dinamiklerine dayandıramazsan; kısa vadede fayda sağlamış bile olsan uzun vadede mutlaka zararını görürsün.

 

Rollo;  Amerika’da yaşayan bir abimiz. Onun gözlemlediği kadın erkek ilişkileri bizim toplumumuza bire bir uymuyor. Onun bu demirden kanunlarını açıklayacağım ve bizim için uygun olmayan yerini neden değiştirdiğimi de söyleyerek sunacağım. Kitaptaki kuralların sayısal sıralamasına dikkat etmeyeceğim.

 

HİÇBİR ZAMAN PARTNERİNE KAÇ KADINLA BİRLİKTE OLDUĞUNU SÖYLEME  -DOĞRU YA DA YANLIŞ-  VE TECRÜBELERİNİN AYRINLARINI ANLATMA.

Seks yapmanızı sağlayan şey cinsel gerilimdir. Seks konusunda kendi tarafınızdaki bilinmezlikleri ortadan kaldırırsanız merak duygusunu öldürüşünüz. Cinsel gerilimi öldürürsünüz.

 

Bir şey ile ilgilenmemizin nedeni merak etmemizdir. İnsanları hemen hemen her konuda harekete geçiren şey bu bilinmezlikleri ortaya çıkartma içgüdüsüdür. Bu içgüdü o kadar güçlüdür ki; insanlar çoğu zaman sadece merak duygusunu ortadan kaldırmak için kendisine zarar verecek işler yaparlar.

 

Bazen gidiş yolunun verdiği haz sonuçtan daha önemlidir. Bir şeyin bütün sırlarına, bütün ayrıntılarına vakıf olduğunuzu düşünün; artık ona sahip olmanın bir anlamı yoktur.

 

Bir beta yöntemi olarak kendini büyük göstermek için abartı sayı söylemek; bu durum genellikle erkek olmanın yapılan seks sayısı ile korelasyon içerisinde olduğu zannetmekten kaynaklanır. Seks zaten ulaşılması çok zor bir şey değildir. Bir çok erkek, sekse ulaşmak için erkekliklerinden ödün verip bir kadının peşinde koşup bulduğu ile yetiniyor. Aslında sekse ulaşmak için yaptıkları bu hareketin; erkeğin doğasına uymadığını bilinçaltları gayet güzel biliyor. Seks konusunda yalan söyleyen ve ya yalan söylemese bile bunun için övünen erkekler ; yaşanmış bu ezikçe hareketin bilinçaltında oluşturmuş olduğu baskılanma ve ezilme duygusunu; bakın siz onu bile yapamadınız, ben sizden daha iyiyim şeklinde dışa vurarak baskılamaya çalışırlar.

 

Ödül olan ve kendisine seks sunulan bir erkek zaten değerinin farkındadır ve bununla övünme ihtiyacı duymaz. Kendi değerini;  kendi değerinden ötürü kendisine sunulması gereken bir olgu üzerinden değil, hak ettiği şeyler üzerinden gösterir.

 

Bunun bir de karşı taraf durumu var. Seninle seks yapmak isteyen insan da kendisini özel hissetmek ister. Seni değerli gördüğü için bunu yapacaktır. Seninle seks yapmayı o tercih etmiştir. Kendini büyük gösterme amaçlı abartı sayılar söylerseniz; kadında ciddi duygu patlamalarına sebep olabilirsiniz. Birçoğunuz kendisine bir değer katmadan değerli birisiymiş gibi davranıyor. Partneriniz size tutup da sizden bir şeyler yaşadım derse; kendi öz güvensizliğinizden dolayı afallarsınız, öyle düşünün.

 

Bir de işin şu boyutu var; bir sayı söylerseniz bir şeyler anlatırsanız karşılamak zorunda olduğunuz bir beklenti oluşturmuş olursunuz. Her zaman en iyi halinizde olmayabilirsiniz. Kendi Kendinizi fuzuli bir yarışın içine sokarsınız. Bunun sonucunda da taraflar için yeterli olabilecek bir şeyi yetersiz hale getirebilirsiniz.

 

Bizim ülkemizin arada kalmış erkeklerinde yaptığı seks ile övünen betanın bir benzeri olan; mavi haplı, arabesk zihniyetin yaratmış olduğu çarpık bir delikanlı kalıbı var. Bunlar kıza iyi çocuk, zararsız adam, şövalye izlenimi verme gayretine düşer. Ödül zihniyetine girmemiş ve kendini küçültüp karşısındakini gereksiz yere yüceltip, kız bunu beklemese bile ona çeşitli anlamlar yükleyen bu adamlar gecenin sonunda yanağı sıkılan, çocuk gibi başı okşanan abilere dönüşüyor. Kıza ayıp olur diye pozisyon değiştirmeyen adamlar. Gülünç. Hatun kişisi seks yapmak istiyor. Mavi zihniyetli abimizin kafasında o kadar çok düşünce dolanıyor ki olay daima hüsran ile bitiyor. Kızlar daha erkek davranıyor.

Partneriniz size seks hayatınızla ilgili bir şey soruyorsa bu bir shit testtir. Sizi deniyordur. Dışardan gördüğüm değere uymayacak ve kendini olduğundan değerli mi gösterecek, yoksa iyi bir çocuk olup bana tüm sırlarını dökecek mi? Kimse sizin her şeyinizi bilmenizi istemez. Kendisini kandırmaya çalışan birisini de istemez. Kadınlar sizin değerinizi ve yapabileceklerinizi; kendi filtreleme sistemine göre gayet güzel belirleyebilir.

 

Siz cevabınızı seks yaparken verin. Yatakta gösterin. Bilinmezliğin verdiği gerilim ile hata yapsanız bile telafi etmeniz daha kolay olur. Siz illaki kadınlardan öğrendiğiniz ilişki anlayışı ile davranmakta ısrar edip her şeyi söylerseniz kaybedersiniz.

 

Bu tarz sorulara “İlkim sensin” ve ya “ 3 basamağa geldiğimde saymayı bıraktım.” Gibi anlamsız, onayla abart yöntemiyle cevap verin. Ya da umursamayın ve cevabı yatakta verin. Cinsel gerilimi bozmayın. Yaşadıklarınız size kalsın.

Author

Write A Comment