Bir erkek olarak kalp krizi geçirmekten endişeleniyor musunuz? İlk düşünceniz kolesterol düşürücü bir ilaca ulaşmak olabilir, ancak biz farklı düşünüyoruz. Kalbinizi gerçekten korumanın daha iyi, daha doğal bir yolu var : testosteron.

Optimal testosteron seviyelerinin kalp krizlerini önlemeye yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?Testosteron kalbi ve atadamarları korur, kalp hastalığı riskini azaltır. Hepimiz kalbin bir kas olduğunu bilsek de, tüm vücuttaki herhangi bir organ içinde en yüksek testosteron reseptör konsantrasyonuna sahip olması şaşırtıcıdır.

Kalp, prostat bezinden% 500’ün üzerinde daha fazla testosteron reseptörüne sahiptir

Biyolojik olarak konuşursak, reseptör yoğunluğu , bir bileşiğin belirli bir doku için ne kadar önemli olduğunu yansıtır.

Bu demek oluyor ki testosteron kalp sağlığı için çok önemlidir.

Bir çalışmada, Testosteron reseptörleri olmayan fareler, kalp fibrozuyla kaplı, yanlış şekillendirilmiş ve işlevsiz kalpler geliştirdi.

Testosteronun Hayatınızı Kurtarabilmesinin 3 Nedeni

1. Kalbin aort ve koroner arterleri dahil olmak üzere arterleri genişleterek kan basıncını düşürür.

2. Çalışmalar, optimal testosteron seviyelerinin damar sertliğini tersine çevirmeye (arter duvarlarının sertleşmesi ve kalınlaşması) yardımcı olabileceğini göstermektedir.

3. Yeterli testosteron düzeyleri yüksek kolesterol ve anjinaya (kalp kasına yetersiz kan beslemesinin neden olduğu göğüs ağrısı) karşı koyabilir.

Aort daraldığında kalbi aşırı yükler ve kanı içeri itmek için çok daha fazla çaba harcamaya zorlar. Yeterli testosteron olmadan kalp bunu yapamaz. Öte yandan, bol testosteron kaynağı olan bir kalp oksijenli, güçlü ve sert kalır. Çalışmalar, arteriyosklerozlu erkeklerin genellikle düşük testosteron seviyelerine sahip olduğunu göstermektedir. Testosteron eksikliğinin kalp ve arter sağlığınızı nasıl etkilediğine bir göz atın:

TESTOSTERON EKSİKLİĞİNİN NEDEN OLDUĞU KALP VE ARTER SAĞLIĞI BELİRTİLERİ

Yüksek LDL
Düşük HDL
Arterioskleroz
Yüksek kolesterol
Orta yaşta başlayan yüksek tansiyon
Kalp veya arterlerde hasar
Anjina
Aralıklı topallama (kaslara yetersiz kan akışı nedeniyle alt bacakta ağrı ve / veya kramp)
Kangren
Zayıf kalp atışı
Yavaş kalp atışı
İnme riskinde artış

Write A Comment