Libido; temelde cinsel içgüdü, cinselliğe duyulan yoğun arzuyu tanımlar. Libido vücudumuzdaki androjen hormonlarla ilişkilidir. Hem erkeklerde hem kadınlarda mevcut olan androjen hormonlar libidonun itici gücünü oluşturmaktadır. Libidonun tek belirleyici unsuru hormonlar değildir. Psikolojik etmenler de bir hayli önemlidir.

Libido üzerinde östrojen hormonun da etkisi vardır. Kadınlarda da testosteron libidonun temelini oluşturur iken östrojen cinsel duyarlılığı arttırır. Kadınların mensturasyon döneminde meydana gelen androjen artışı libidoda belirgin bir artış sağlar. Bu libido artışında daha çok hormon etkisi ön plandayken ovulasyonun – yumurtlamanın – olduğu dönemde ise pik yapmış östrojen seviyesi ve aynı zamanda devreye giren üreme içgüdüsü gibi psikolojik etmenler, androjen hormonlardan daha baskın bir şekilde libido üzerinde rol oynar. Mensturasyon siklusu sürekli olarak homon seviyelerinin değişmesine neden olmaktadır. Kadınlarda hâkim hormon östrojendir ve bu değişiklik büyük çoğunlukla östrojen seviyelerinin azalıp artması ve belirli dönemde zaten miktarı az olan testosteron miktarı üzerinden sağlanmaktadır.

Erkeklerde ise , kadınlardaki gibi yüksek miktarda östrojen üreten bir organ olmadığı için hâkimiyet testosteronun altındadır. Erkeklerde östrojen üretimi, özellikle yağ dokuda mevcut olan “aromataz enzimi” denilen enzimler tarafından; androjenlerden dönüşümü yapılarak sentezlenmektedir. Bu yüzden yağ kitlesi fazla olan arkadaşlar, beden olumlama gibi işlere girişmek yerine bir zahmet spor yapın.

Yetişkin bir erkek yetişkin bir kadına göre 20 kat daha fazla testosteron üretir. Erkeklerin metabolizması kadınlara göre çok daha hızlı olduğu için üretilen androjen hormonların tüketimi de daha hızlı olmaktadır. Sonuç olarak ortalama değerler hesaplandığında yetişkin bir erkeğin testosteron miktarı; bir kadının mesturasyon döneminden, yani testosteron seviyesinin en çok olduğu dönemden 8 kat daha fazladır. Ovulasyon dönemine yaklaştığında yani siklusun ortalarına gelindiğinde ise bu fark 17 kata kadar çıkmaktadır. 60 – 65 yaş grubundaki erkeklerin testosteron seviyesi, üreme çağındaki kadınlarla karşılaştırıldığında bile daha yüksek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Libidonun yorumuna gelirsek erkeler kadınlardan daha fazla seks düşünür. Mevcut hormon hakimiyetindeyken ve testosteron seviyesini arttıracak fiziksel ve psikolojik süreçler içerisindeyken çok daha fazla düşünür. Bu utanılacak bir şey değil. Erkekler cinsel ilişki yaşamak istediği partner seçimini bir kadın kadar fazla algoritmaya bağlamadan yapar. Kendi kıstaslarına uyan fiziksel güzellik cinsel ilişki yaşamak için yeterdir. Cinsel düşüncelerin hakimiyeti ve libido yüksekliği konusunda sağlıklı bir erkekle, bir kadın aşık atamaz.

Kadınlarda ise partner seçimi çok daha fazla parametreye gereksinim duyar. Bir erkeğin gerçek bir erkek olup olmadığını tartmaları gerekir. Her ne kadar doğum kontrol yöntemi denilen bir şey olsa da bu eleme sistemleri çok daha öncelerde birincil olarak üreme fonksiyonunu yapabilmek için oluşturuldu. Güçlü bir karakter olduğunu da sadece fiziksel özelliklerine bakarak değil senin hareketlerini izleyerek ve seni soktukları testleri geçme becerine bakarak anlarlar.

Bu yüzdendir ki çok yakışıklı bir erkek olduğun halde bir kadın sana karşı cinsel bir çekim hissetmeye bilir ve ya tam tersi de olabilir.

Canlılar olarak temelde iki içgüdümüz var dedik; üreme ve açlık. Erkek olarak kendinden ve içgüdülerinden utanmana gerek yok. Popüler kültür ve politik doğrucu akımların sana sürekli kendini baskılamayı öğrettiği bu düzenin parçası olmak zorunda değilsin.

Bu düşünceler gerçekle örtüşmeyen senaryolar ortaya çıkartır ve seni buna inanmaya zorlar. Bunu nasıl mı yapar? Hemen sana bir örnek vereyim.

Bugün sosyal medyada kadınlar libidosu aşırı yüksek ve seks yapan kişilikler olarak ortaya çıkıp ilgi toplamaktadır fakat bunu öyle alenen yapmazlar. Toplumsal hiyerarşinin yönlerini kullanarak yaparlar. Kendilerini küçük görmeye çalışan erkekleri 3. dalga feminist propagandalarla saldırıp sindirirler.

Erkeklere cinsel yetersizlik üzerinden yürürler. Hepinizin bildiği şeyler; Türk erkekleri küçük penislidir, seks yapmayı sadece ileri geri gitmek zanneder ve 1 dakika içerisinde boşalır.  Kadınlara ise laf söyleyemezsin. Onlar sekste, sen kötü olduğun için hünerlerini sergileyemiyor. onların gözünde sen; bağnaz, kadını metalaştıran bir bireysin.

Kadınlar arasındaki hiyerarşilerini ise ben; ucuz bir kaşar değilim, imajı çizerek yaparlar. Yapıyorsam sevgilimle yapıyorum, ben özgür bir bireyim gibi. Bizim sosyal medyanızda tamamen teşhircilikle ün kazanmış olanlar bile namuslarına dil uzatılamaz kişilerdir.

Erkekler ise anında sapık, potansiyel olarak suçluymuş gibi damgalanır. Erkekler tarafından bunun dile getirilmesi ayıp bir davranıştır. Erkekler kendi cinsel duygularını bastırmayı öğrenmelidir.

Burada kadın suçlu değil. Sakın kadınları suçlamayın. Sinirlenmeyin. Onlar hiyerarşilerini koruyarak yükseliyorlar, popülaritelerini genişletiyorlar. Bunu mavi haplı arkadaşlarımızın onlara verdikleri ilgi sayesinde yapıyorlar.

Bu inanılmaz sinsi ve bir o kadar da ikiyüzlü bir ilgidir. Erkeklerin sürekli cinsellik düşüncesi içerisinde olduğunu söyledim. Bu tarz fikir beyan eden kadınların karşısına gerçekten sorumluluklarını yerine getiren, gerçek bir erkek olarak çıkamazlar. Şövalyelik yapıp, yanlarında durup; bakın ben onlar gibi değilim, ben zararsızım, ben diğer erkekler gibi değilim, cinselliği hiç düşünmem, sadece düşünceler ve iç güzelliğe bakarım, ben size önem vermeyen diğer erkeklerden değilim, ben iyi çocuğum diyerek çıkarlar.

Hipergami bu şekilde işlemez arkadaşlar. Hipergami iyi çocuğu değil, kendi filtre sistemini geçeni seçer. Bu filtreleme sistemini geçen ise; öz güveni yüksek, ne istediğini bilen, erkek olduğunun ve isteklerinin farkında olan risk almasını bilen kişilerdir.

Kendi içgüdülerini sürekli baskılamak zorunda olmak bir yerden sonra onlarda patlamaya neden olur. Bu insanlar tehlikelidir. Bu insanlar karşı cinsten faydalanmak ister.

Kendinizi bastırmayın; bunun anlamı içgüdüleriniz ne diyorsa onu yapın demek değildir. Eğer öyle yaparsanız hayvandan bir farkınız kalmaz.

Cinsel dürtülerini harekete geçiren bir kadınla arkadaşlık etme. Bir ortama girdiğinde profesyonel davranmayı öğren. Bir kadına karşı bir şeyler hissediyorsan git konuş; kalıpların  arkasına saklanmadan karşısına çık. Yaşamak istediğini kuralına uygun yaşa, yaşamadıklarını geride bırakmayı öğren.

Amacı üremek olan ve bunu birçok partnerle birlikte olarak gerçekleştirebilecek olan ile sorumluluklarını paylaşacak, ideal olanı arayacak olan iki cinsiyetin cinsel düşünceleri eşit düzeyde olamaz.

Bu yüzden ödül olduğunuzun farkında olun. Bir şeylere karşılıksız ilgi verip ucuzca elde edemeyeceksiniz, aksine bu çabanızın değeriniz düşürecek,  farkında olun. Gerçeklerle bağdaşmayan senaryolara prim vermeyin.

Testosteron seviyenizi yüksek tutun!

Yapılan araştırmalarda Kadınların yüzde 58’i partnerleriyle yaptıkları seksten ziyade mastürbasyon yaparak orgazm olabildiğini söylüyor.

Bunun nedeni senin kendini baskılaman, doğanı kabul etmemen, mavi haplı düşüncelerin seks hayatına bile yön vermesine izin vermenden geçiyor. Gerçeklikle yüzleş, gerçekliğe uymayana yüzünü çevir.

Erkek olmak çok zordur. Bunun için çok çalışın. Neler kaçırdığınıza çok şaşıracaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Author

Write A Comment