Bugün sizlere sağlıklı, lezzetli ve yapımı kolay testosteron dostu bir smoothie tarifi vereceğim.

İşte ihtiyacınız olan malzemeler :

1 su bardağı dondurulmuş yaban mersini
1 su bardağı nar suyu
1 su bardağı ıspanak
1 muz
5 buz küpü

Nasıl yapılır?

Her şeyi blenderin içine atın ve karıştırın.İşte bu kadar.

Bu tarif testosteron için harika:

 

1) Yaban mersini testosteron dostu antioksidanlara ve östrojen moleküllerine bağlanarak tekrar dolaşıma geçecek ve vücut tarafından geri emilecek östrojeni bağlayan Kalsiyum D-Glukarat içeriğine sahiptir ,toksik maddelerin, fazla hormonların ve lipidlerin atılmasına engel olan beta-glukoronidaz enzimini inhibe eder. Ayrıca glukuronidasyonu da artırır. Bu sayede karaciğerin detoksifikasyon sürecinin sağlıklı bir biçimde devam ettirilmesine destek olur. Estrojen seviyelerini düşürür.

“Yaban Mersini ve Testosteron” makalemizi de okumak istersiniz buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

2) Narlar, testiküler oksidatif stresi azaltan ve nitrik oksit seviyelerini artıran, dolayısıyla testosteron seviyelerini artıran antioksidanlar açısından zengindir.Ek olarak,testosteron düzeylerini önemli ölçüde azaltan bir stres hormonu olan kortizol seviyelerini düşürürler.

2012 yılında yapılan bu çalışmaya göre iki hafta boyunca saf nar suyu tüketen katılımcılar tükürük testosteron düzeylerinde yüzde 24 artış gösterdi. Katılımcılar ayrıca düşük tansiyon ve daha iyi bir ruh hali bildirdiler.

Aynı zamanda narlar güçlü bir nitrik oksit artırıcıdır.Yatak odası performansınız için en iyi meyvelerin başında gelir.

“Nar ve Testosteron” makalemiz için tıkla.

 

3) Ispanak ise yenildiğinde nitrik okside dönüşen doğal nitratlarla dolu olduğu için güçlü bir kan akışı arttırıcıdır . Ispanak ayrıca testosteron seviyelerini de dolaylı olarak artırabilir .

Ayrıca daha önce yayımlamış olduğumuz “Ispanak ve Testosteron” makalesini de buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Write A Comment