Seninle seks yapmayı erteleyen veya seninle seks yapmayı ertelediğini ima eden bir kadın asla beklemeye değmez.

Tomassi’nin Demirden Kanunlarının ikinci maddesindeyiz. İlk yazımda da belirttiğim gibi; Redpill felsefesini okumaya başlamış bir çok arkadaşımız okuduğu yazıları kendi içerisinde bulunduğu ortama göre revize etmeden harekete geçmeye çalışıyor.

Şimdi öncelikle bu kuralda Rollo ne demek istemiş onu anlatayım daha sonrasında ise gördüğüm yanlışlardan ve bu yanlışların içerisine nasıl düşmemeniz gerektiğinden bahsedeyim.

Bakın “Erkek adam” hayatının kontrolünü eline almış kişidir. Güçlü olandır yani kendisini ilerlemeye adamış ve kendi kalesini güçlendirmek için durmaksızın çalışan idealleri olan net bir çerçevesi olan insandır.

İlişkilerde “Ödül” olan sizsinizdir. Bir erkeğin ilişkide verdikleri bir kadınınkinden daha fazladır. Bir erkek olarak siz sahip olduğunuz şeyi yani zamanınızı verirsiniz. Siz ilgi verirsiniz. Siz bir kadın ile birlikteyseniz zaten kadının inanılmaz filtreleme sistemini geçtiğiniz için o konumdasınızdır. Yani siz ödülsünüz.

Kadınlar bir bunu yapmıyor mu? Onlar ilgi ve zaman vermiyor mu?  Diyebilirsiniz. Hipergaminin ne olduğunu anlarsanız kadının bu hareketlerini yapmasının sebebinin de siz olduğunu anlarsınız. Siz bir kadının gözünde; o anki hissettirdiğiniz duygular kadar varsınız. Siz erkek adam rolünüzden saptığınızda çerçevenizi koruyamadığınızda bir erkek olarak görülmek yerine bir “Sağlayıcı” olarak görüleceksiniz.

Herkes ilgi ister. Sizin anlamanız gereken şey ise bu ilginin nasıl verildiğidir.

Bir erkek için ilgi demek: kadının, karşı cinsin, arkadaşlarının, toplumun gözünde rollerini yerine getirmesi ve başarı kazanması, ardından bu başarısının takdiridir. Sizin beklediğiniz ilgi bu olmalıdır. Bir zahmet başınızın okşanmasını beklemeyin. Hayatta zor durumlarda kaldığınız zamanlarda bile insanlar siz de tekrar ayağa kalkma potansiyelini görürse yanınızda olur. Destek olmak ile ilgi göstermek arasında da fark vardır. Eğer ki sağlam mantalitede bir erkek olmazsanız yıkıldığınız zaman kıçınıza tekmeyi yersiniz. Sağlam mantalitede bir erkek olursanız takdir görürsünüz. Zaten sizi, bu şekilde olduğunuz için seçen bir kadın size bunu hissettirir ve size ilgisini gösterir.

Erkek olarak ilgi görmek istiyorsanız çocuk gibi davranmayı bırakıp hak edeceksiniz.

Erkeğin hiyerarşideki yeri, statüsü ile ölçülür. Bir erkeğin başarıları sözel olarak taktir edilmese bile başarısı yaptığı somut işlerle ortadadır ve herkes onu bilir.

Kadınlarda ise olay daha farklıdır. Kadınların kendi arasındaki ve sosyal hiyerarşideki yeri başarılarından ziyade toplumdan gördüğü ilgi ile alakalıdır. Bir kadın çok başarılı bir insan da olsa çok güzel fakat kendisi kadar başarılı olmayan biri kadar ilgi görmediği için hiyerarşide altta kalabilir.

Kendi hiyerarşi yarışlarında üste çıkmak için sürekli ilgi toplarlar. Maalesef ki günümüz popülist akımları bu ilgiyi aşırı ucuzlatmıştır ve bizim “Mavi Haplı” dostlarımız insanlara hak etmedikleri derecede ilgi vermektedir. Yani zamanlarını vermektedir.

Kadınların erkeklerin bir ilişkide erkeklere verebileceği şey sekstir. Dediğim gibi yaptıkları iyi şeyleri yapmanızın sebebi de sizin kendinize olan yatırımınızdır. Kadının sizin verdiğiniz ilgi haricinde size verebileceği şey sekstir.

Seks hipergami dürtüsünün devreye girdiği noktalarda açığa çıkan bir kimyasal reaksiyondur. Planlayarak yaptığın bir şey değildir. O yüzden bir kadın sizinle seks yapmayı erteliyorsa seksi bir silah olarak kullanıyor ise; sadece siz onu yemeğe çıkarttığınızda ve ya bir sürpriz yaptığınızda size veriyorsa geçmiş olsun. Bu durum; sizi ödül olarak görmeyen kadın ile karşı karşıya kaldığınızın göstergesidir.

Siz sadece bu kadının sağlayıcısınız. Ödül kendi olanı istediği zaman alır. Siz ise onun size sunduğu kadarıyla yetinmeye muhtaçsınızdır.

Başım ağrıyor lafını duymaya başlamışsınızdır.

Sağlayıcı olmak istemeyen insan ki siz rolünüzü çok çok iyi bir şekilde yerine getirseniz bile sizden bağımsız olarak, belki daha iyisinin varlığından dolayı bu konuma düşebilirsiniz. O yüzden bekleye asla ve asla değmez.

Ayrıca seks ulaşılmaz, kutsal, aşırı abartılacak bir şey de değildir. Bunun kölesi olursanız kaybedersiniz.

Bakın Rollo Amerika’da yaşayan bir abimiz. Seks bizim toplumumuzda bir tabudur. Birçok kadına kendi cinsel özgürlüğünü yaşanmasına izin verilmiyor. Toplumdaki çarpıklaşmış “erkek adam” modelinden, dinden, erkeklerin öz güvensizliğinden kaynaklı bir durum. Daha nice sebep var.

Yani seksin normal görülmediği; tarafların seks yapması bir sürü farklı parametreye bağlı olduğu için sevgiliniz sadece sizi Rollo’nun dedikleri yüzünden bekletmez.

Değil seks el ele tutuşmak yüzünden canından olan insanların yaşadığı bir toplumda her şeyi; sistematikleştirilmesi farklı topraklarda yapılmış bir felsefeye göre düşünüp karar vermeyeceksin.

Önce kendi çevreni tanıyacaksın ve adapte edeceksin. Kendi ve başka birinin başına bir iş getirecek davranışı yapmayacaksın. İlişki yaşama gerekirse.

Bu durum toplumda zaten mavi haplı olan erkeğin seksi inanılmaz büyütmesine, kendi değerini buna indirgemesine neden olmaktadır. Haliyle bu büyütülmüş olguya ulaşmaya çalışan mavi haplı dostlarımız karşılıksız ilgi vermekten; ödül mantalitesinde olsa kendisine sunulacak bir şeyi kendilerine karşı kullanılacak bir silah haline getirip karşısında diz çökmekten geri duramaz.

“Ödül” zaten verdikleri karşısında kendisine sunulması gerekeni alır gelmiyorsa da çerçevesini bozmaz ve aptal hareketler içine girmez.

Author

Write A Comment